Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Nejdražší chyba Dortmundu. Za 17 milionů eur

Nejdražší chyba Dortmundu. Za 17 milionů eur

Nejdražší chyba Dortmundu. Za 17 milionů eur © -

3

Líbilo se

09.01. - Skoro půl miliardy korun. O tolik peněz přišla Borussia Dortmund kvůli chybě spojené s Marcem Reusem. "Taková věc prostě není normální," povzdechl si sportovní ředitel klubu Michael Zorc.

Ta chyba vznikla v roce 2006. Mládežnický tým Borussie do 17 let došel až do finále německých soutěží v této kategorii, kde prohrál s mimořádně silným výběrem Mnichova 1860. V mužstvu se na podobném postu sešli dva tehdy zcela neznámí mladíci - Marco Reus a Mario Götze.

Reus měl pocit, že nedostává tolik šancí, kolik si zaslouží, a i tehdejší trenéři připouští, že upřednostnili Götzeho. Ten sice nedosahoval kvalit svého spoluhráče, ale byl o celé tři roky mladší. "Pro Maria mluvil věk, proto vždycky hrál," vzpomíná Zorc.

Ofenzivní záložník Reus neviděl v Borussii velkou perspektivu, a tak se rozhodl pro odchod. Ale nešel do žádného velkého klubu, vybral si Ahlen. Dortmund za jeho přestup nedostal ani cent.

Přes Ahlen se fotbalista dostal do Mönchengladbachu, kde se postupně vypracoval v oporu mužstva, a oslovil dokonce i stavitelé národního mužstva Německa. Jeho strmě stoupající výkonnost nedala spát evropským velkoklubům, včetně Bayernu Mnichov, ale všechny převezla Borussia Dortmund, která svého bývalého hráče přivedla zpět.

Jenomže to nebylo zadarmo, nýbrž za 17 milionů eur. Kdyby Reusův skutečný talent v BVB odhalili včas, nemuseli zaplatit ani vindru a mohli Reusovy služby využívat už roky. "To prostě není normální," rozčílil se nad ztrátou velkého pytle peněž Michael Zorc, ale na otázku, zdali by tato chyba měla stát zodpovědné jejich post, odpovídal o poznání smířlivěji. "Nevidím důvod. Vždyť stejní muži vychovali Götzeho a ten nám v případě prodeje přinese ještě větší měšec."

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články