Zpět na » 1. Bundesliga » Polák těsně před přestupem

1. Bundesliga - Polák těsně před přestupem

0

Líbilo se

01.08. - Český reprezentační záložník Jan Polák nakonec do Anderlechtu pravděpodobně přestoupí. Zítra podstoupí lékařskou prohlídku a pokud uspěje, do Belgie odejde.

Polákův přestup do Anderlechtu byl na spadnutí už před třemi týdny. Obchod se ale nečekaně zadrhl a vypadalo to, že brněnský odchovanec zůstane v Norimberku. I v přátelských zápasech ale nastupoval až jako střídající hráč, velkou nevoli vyjádřil také po Ligapokalu a jednání se rozjela nanovo.

Tentokrát se už dohodly kluby a na účet Norimberku by mělo přibýt 3,5 milionu eur. Polák měl v FCN podepsanou smlouvu až do roku 2009.

Nejdůležitějším důvodem pro odchod českého univerzála z Norimberku je velká konkurence v záložní řadě. Už v minulé sezoně neměl Polák místo v základu jisté, zaskakoval spíše za zraněné či vykartované spluhráče. V letním přestupovém okně navíc přišel z Bochumi ofenzivní záložník Zvjezdan Misimovic a ještě vylepšil zálohu FCN. Norimberk navíc nastupuje nejčastěji pouze s třemi záložníky.

Jan Polák se Norimberku vyplatil, za dvě sezony odehrál 62 bundesligových zápasů, vstřelil čtyři branky. Přišel sem v roce 2005 za 1,5 milionu eur z Liberce.

Vypadá to tedy, že v následující sezoně budou v prvním mužstvu 1. FC Norimberku hrát pouze dva Češi. Jisté místo v základní sestavě má defenzivní záložník a kapitán týmu Tomáš Galásek. Jaroslav Blažek bude v brance bojovat o post jedničky týmu, zatímco Marek Nikl byl přeřazen k B-mužstvu.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články