Zpět na » 1. Bundesliga » Kouč Hannoveru: Nemyslím, že Bayern bude dominovat

1. Bundesliga - Kouč Hannoveru: Nemyslím, že Bayern bude dominovat

0

Líbilo se

30.07. - Hlavní kouč Hannoveru 96 poskytl pro server bundesliga.de rozhovor, v němž hovoří o nadcházející sezoně Bundesligy i o vyhlídkách svého týmu.

bundesliga.de: Přípravný kemp ve Feldenu je za vámi. Je váš tým na tom nyní tak, jak by měl být?

Dieter Hecking: Ano, pracovali jsme dobře a tvrdě. Hráči jsou po tom také trochu unavení. Jsem velmi spokojený s posledním zápasem proti 1. FC Koln, který jsme vyhráli 3:1. Samozřejmě, že doufáme, že takto budeme hrát i v poháru DFB s RW Ahlen i v našem prvním bundesligovém utkání s Hamburgem.

Výsledky Hannoveru v přípravných zápasech jsou perfektní: sedm vítězství, mezi nimi i skalpy například Glasgow Rangers nebo Twente Enschede. Jakou to má pro vás cenu?

Nesmíme tyto výsledky přecenit. Víme, že ostatní týmy budou na sezonu také připravené dobře. Ale přirozeně máme důvěru v náš úspěch. Zvláště proto, že jsme v přípravných zápasech nedávali našim soupeřům příliš příležitostí ke skorovaní.

Další přípravný zápas hrajete v úterý ve 20:30, AWD Arenu navštíví Real Madrid. Je to třešnička na dortu přípravného období?

Samozřejmě, těšíme na to. Bude to skvělý test, jak jsme připravení na Bundesligu. Stadion bude vyprodaný, bude na něm takřka ligová atmosféra. Ale také víme, že Real ještě není ve finální fázi přípravy. Přesto ale pro můj tým,ve kterém je mnoho hráčů bez mezinárodních zkušeností, bude utkání proti Realu Madrid něčím speciálním.

Nasadíte proti Realu nejsilnější sestavu?

Máme několik zraněných hráčů. O jedno nebo dvě místa v sestavě bude ještě tvrdý boj.

Jakou budete mít strategii proti útočníkům jako Ruud van Nistelrooy, Raul či Javier Saviola?

Chceme hrát proti Realu tak, jak chceme hrát v Bundeslize. To znamená disciplinovaně a rychle.

Hodně jste posilovali v útoku. Proč jste viděl potřebu zlepšit zrovna přední linii?

Měli jsme smůlu v tom, že jeden z našich nejlešpích útočníků Thomas Brdaric byl zraněný sedm měsíců. Jiří Ĺ tajner není typický kanonýr. Vahid Hashemian pracoval pilně pro tým, ale nukázal umění v koncovce. Proto jsme potřebovali podepsat nějakého útočníka. Když se naskytla příležitost získat Mikea Hankeho, německého reprezentanta, udělali jsme to. A v Benjaminu Lauthovi máme hráče, který má obrovské taktické a technické schopnosti.

Jak nepříjemné je zranění Franka Fahrenhorsta tak brzy od úvodního zápasu Bundesligy?

Není jisté, jestli Frank vynechá zápas s HSV. Ještě jsou dva týdny času. Nicméně Zuraw a Kleine jsou kvalitní náhrady, kdyby Frank hrát nemohl. Tak vážné by to nebylo, dokázali bychom ho nahradit.

Chcete ještě někoho přivést? Mluví se o Christianu Schulzovi z Werderu Brémy...

Ano, máme Schulze vyhlédnutého, ale Werder řekl, že ho nepustí. Kdybychom našli hráče, který by zkvalitnil náš tým, nevylučuji, že ještě někoho přivedeme. Ale jsem velmi spokojený se stávajícím kádrem.

Jaké jsou cíle Hannoveru před novou sezonou?

Nechceme přemýslet o boji o záchranu. Jdeme do naší šesté bundesligové sezony, klub se stabilizoval v Bundeslize. Chceme získat více bodů, než jen tolik, kolik bude potřeba na záchranu. Ăšmístění v horní polovině tabulky by bylo další posun pro Hannover 96.

Téměř všichni nyní hovoří o hvězdném Bayernu Mnichov. Někteří dokonce říkají, že boj o titul je již rozhodnutý. Co si myslíte vy?

Po individuální stránce se Bayern zdá být lepší než ostatní mužstva v Bundeslize. Ale 17 týmů se bude Bayern snažit zastavit. Nemyslím, že Bayern bude ovládat ligu. Schalke, Brémy a Stuttgart budou také o titul bojovat.

Aleš Dvořáček / bundesliga.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články