Zpět na » 1. Bundesliga » Představení BL klubů: Bayern Mnichov

Představení BL klubů: Bayern Mnichov

Představení BL klubů: Bayern Mnichov © bundesliga.t-online.de -

5

Líbilo se

05.08. - V představování bundesligových klubů redakce FotbalPortal.cz pokračujeme bavorským klubem FC Bayern Mnichov. Ten má za sebou opět neúspěšnou sezónu, do klubu přišla celá řada posil a cíle pro příští ligový ročník jsou jen ty nejvyšší.

Ani Louis van Gaal nedokázal prolomit prokletí sezón po mezinárodních šampionátech. Skončilo MS 2010 a Bayernu se v nadcházejícím ročníku vůbec nedařilo. Van Gaala to stálo jeho pozici. Nyní se vrací člověk, který zná prostředí mnichovského klubu velice dobře - Jupp Heynckes.

Ten během léta dostal jako dárek od vedení posily Neuera, Rafinhu, Boatenga, Petersena a Usamiho. Papírově tak má Bayern jasně nejsilnější kádr celé Bundesligy, otázkou zůstává, zda to bude stačit k titulu. Sestava už je prakticky hotová, a to i přes obrovskou konkurenci. Nejistý je zatím jen souboj Müllera s Kroosem, kteří hrají v poslední době opravdu velice dobře.

Bayern bude opět sázet na své složení "Rychlé roty", tedy na Francka Ribéryho a Arjena Robbena, kteří budou společně s Mariem Gomezem pravidelně zaměstnávat každou obranu v Bundeslize. Hru by měl dirigovat Bastian Schweinsteiger, kraje obrany budou díky Lahmovi a Rafinhovi patřit tak k nejlepším v Německu. A navíc v zádech bude vždy Manuel Neuer, momentálně bezpochyby jeden z nejlepších brankářů světa.

Prognóza: Bayern posílil opravdu výborně a není nejmenší důvod nevěřit mu v jeho cílech. Jupp Heynckes je zkušený trenér, který moc dobře ví, jak těžká sezóna jeho družinu čeká a podle toho své hráče také připraví. Bayern to bude mít těžké, ale mistrovský titul mu neuteče.

Přišli: Neuer (Schalke 04), Boateng (Manchester City), Rafinha (FC Janov), Usami (hostování), Petersen (Cottbus), Alaba (návrat z hostování)

Odešli: Klose (Lazio Řím), Kraft, Ottl (Hertha BSC), Altintop (Real Madrid)

Ideální sestava


Kam dál?

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články