Penaltová loterie. Kdo v Německu (ne)umí kopat penalty?
© zimbio.com - Nuri Sahin
1
30.04. -
Dortmundský špílmachr Nuri Sahin, ofenzivní hvězda Diego, nebo velký střelec Cacau patří k tomu nejlepšímu, co může Bundesliga nabídnout. Ale umí kopat penalty?
Řeč bude na následujících řádcích o třech nejlepších a třech nejhorších exekutorech penalt v letošní bundesligové sezoně. Jen si tipněte, kdo patří do které skupiny. Filip Daems, Arturo Vidal, Nuri Sahin, Diego, Cacau a Theofanis Gekas budou hrdiny tohoto článků.
Nejlepší exekutoři:
3. Filip Daems - Borussia Mönchengladbach - 4/4
Levý obránce Gladbachu Filip Daems nedal ze hry ani gól, ani jednou nepřihrál, ale čtyřikrát se trefil z penaltového puntíku. Jeho levačka byla stoprocentní.
V zápase se Schalke pomohl k remíze prvním gólem, s Wolfsburgem pouze korigoval konečnou prohru, ale další dvě úspěšné trefy pomohly k šesti bodům. V domácím zápase s Hoffenheimem vstřelil vítězný gól, s Kölnem pomohl k vysoké výhře.
2. Theofanis Gekas - Eintracht Frankfurt - 4/4
Taky řecký střelec Fanis Gekas proměnil všechny čtyři penalty, druhé místo si zasloužil především díky tomu, že jeho přesné exekuce vedly k více bodům. Vždycky, když šutér z Eintrachtu desítku trefil, Frankfurt zvítězil.
Dvakrát byl z jeho trefy vítězný gól, jednou srovnal a započal obrat, jen v zápase s Wolfbsurgu byl jeho pojistný gól tak trochu do počtu. Vítr z jeho penalt mají v St. Pauli, trefil se proti nim na podzim i na jaře.
1. Arturo Vidal - Bayer Leverkusen - 6/6
Nejlepším ze všech je skvělý záložník Bayeru Leverkusen Arturo Vidal. Kdo by to byl řekl, že zastíní svými výkony Simona Rolfese nebo Michaela Ballacka, osvědčené hvězdy středu pole. Vidal je ale jedním z nejlepších ze všech hráčů soutěže, v Bundeslize dal deset branek a na deset přihrál.
Šest jeho tref padlo střelou z pokutového kopu, v tomto ohledu je nedostižný. Zajímavostí je, že všechny pokusy uskutečnil ještě na podzim, po zimě už žádná možnost nepřišla. Krom jednoho pokusu vždycky vystřelil nějaký ten bod, nejdůležitější asi byl gól na 2:1 proti Frankfurtu v 90. minutě a vyrovnání s Bayernem v poslední minutě prvního poločasu.
Nejhorší exekutoři:
3. Cacau - VfB Stuttart - 2/0
Po stoprocentně úspěšných představíme i odvrácenou stranu, tedy muže, kteří se netrefili ani jednou. Cacau dostal dvě šance, ani jednu neproměnil. Caludemir Jeronimo Barreto, jak zní celé jeho jméno, obě své střely poslal mezi tři tyče, brankáři však byli v soubojích úspěšnější.
Proti Mainzu v prvním kole ho vychytal Wetklo ještě za stavu 0:0, Stuttgart pak prohrál 2:0. To bolelo hodně. O deset kol později pak Cacauovu penaltovou střelu zneškodnil i brémský strážce brány Wiese, při vítězství 6:0 ale byla Cacaova nedobrá střela zapomenuta. Zvlášť když k vítězství pomohl dvěma góly. Důvod Brazilcovy neefektivity by se dal nalézt v nízkých zkušenostech, vždyť před touto sezonou kopal ligovou penaltu naposledy v sezoně 2004/2005. A to už je hodně dávno.
2. Diego - VfL Wolfsburg - 2/0
Ani Cacaův krajan Diego Ribas da Cunha se na penaltách letos neblýskl. Dvě střely, nula branek. Horší postavení než Cacau si vydobyl především proto, že ani jednou ránou vůbec netrefil bránu.
Svůj nejhorší výkon sezony podal ve 21. kole v Hannoveru. Vlci od začátku prohrávali 1:0 a deset minut před koncem dostali výhodu pokutového kopu. Diego ale napálil míč do břevna a VfL skončili bez bodu. O tři kola později kopal další penaltu za stavu 0:0, znovu nedal, ale tentokrát se vybičoval k famóznímu výkonu a dvěma brankami rozhodl o vítězství nad Gladbachem. Mizernou bilanci pokutových kopů už ale nezlepšil.
1. Nuri Sahin - Borussia Dortmund - 3/0
Pomyslné zlato za nejhorší penaltové představení letošní sezony patří Nuri Sahinovi. Možná nejlepší hráč ročníku hyzdí svou výjimečnost třemi zahozenými penaltami. Ještě loni přitom byl oslavován za to, že jako skoro nejmladší hráč týmu sebevědomě chodil pokutové kopy zahrávat a byl úspěšný. Poslední svůj pokus loni nedal a jako by se s ním neúspěch svezl i do letoška.
V zápase s Hoffenheimem v patnácté minutě nevyrovnal a hráči BVB se museli nervovat až do samotného závěru, kdy vystřelil bod da Silva. S Mainzem zase nepojistil nejtěsnější vedení a soupeř pak srovnal. Jen s Hannoverem při čtyřbrankovém vítězství jeho neúspěch nevadil.
Zajímavostí je, že Sahina v Dortmundu i přes mizernou bilanci nikdo nevystřídal, vždycky kopal turecký středopolař.
Jakub Sitek / FotbalPortal.cz
Který hráč vás svou penaltovou impotencí překvapil nejvíce?
Nuri Sahin (65)
Cacau (6)
Diego (12)
Uklávám Váš hlas.
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Generálka na mistrovství světa byla...
Na Letné výhra nad silným Kosovem, nyní generálka s Guatemalou, kterou bychom přes alibistické řeči o její kvalitě měli... -
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci... -
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují...
-
Bayern už se nemůže spoléhat na...
Bohužel, pryč jsou časy, kdy se Bayern Mnichov mohl spoléhat na AlphonsaDaviese jako na jednoho z nejlepších beků světa. I... -
Lží na prezidentské křeslo?...
Prezidentské volby v Realu Madrid se blíží. A Florentino Pérez je den po dni čím dál větším favoritem. Riquelmeho...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


