Zpět na » 1. Bundesliga » Laštůvka hlásí návrat. Bude jedničkou?

Laštůvka hlásí návrat. Bude jedničkou?

Laštůvka hlásí návrat. Bude jedničkou? © -

0

Líbilo se

07.11. - Trenér Bochumi Marcel Koller se může těšit z návratu Jana Laštůvky do týmu. Jestli v pátečním utkání pošle do brány českého brankáře nebo jeho konkurenta Reného Renna však zatím není jisté.

Laštůvka odchytal až na poslední kolo všechna utkání VfL Bochum v této sezoně. Před domácím zápasem s Wolfsburgem jej ale začala trápit záda a bolesti ho mezi tyče nepustily. Nastoupila tak brankářská dvojka René Renno. Bochum sice vyhrála ale devětadvacetiletý bundesligový debutant obdržel tři branky.

Laštůvkova pozice nebyla příliš stabilní už před zraněním, zdravotními problémy se celá situace ještě více zkomplikovala. Renno sice nepředvedl žádný vynikající výkon (od Kickeru dostal lehce podprůměrnou známku čtyři), ale ani mistr Gambrinus ligy z ročníku 2003/2004 v posledních kolech neexceloval.

Jeho výkony byly dost kolísavé, jen v málokterých zápasech se dokázal vyvarovat chyb. Stejně jako celému mužstvu se Laštůvkovi dařilo spíše na začátku sezony, v dalších kolech jeho forma klesala.

Po sérii porážek porazila Bochum ve dvanáctém kole Wolfsburg a trenér Marcel Koller chce v páteční předehrávce v Duisburgu bezpodmínečně získat tři body.

Koller ale nebude moct počítat s řadou zraněných hráčů. Chybí Thomas Zdebel, Martin Meichelbeck, Oliver Schröder, Philipp Bönig a Philipp Heerwagen. Navíc mužstvo stále není v ideálním rozpoložení. "Sebevědomí není tak velké, jak bychom si představovali," řekl kouč Bochumi.

A koho tedy pošle od začátku zápasu do branky? "Buď se mi někdo vykrystalizuje, nebo si sednu s týmem a proberem to."

Kam dál?

Jakub Sitek / kicker.de

Související odkazy
Nejnovější články