Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Novým působištěm Zdeňka Pospěcha bude Mainz

Novým působištěm Zdeňka Pospěcha bude Mainz

Novým působištěm Zdeňka Pospěcha bude Mainz © daylife.com - Zdeněk Pospěch v souboji o míč (ilustrační foto)

2

Líbilo se

28.02. - Český reprezentační bek Zdeněk Pospěch zažívá v dánské Kodani asi nejlepší sezónu, ale i tak se bude v létě stěhovat. Zájem o něj mělo několik klubů z Bundesligy, zvítězil FSV Mainz.

Přitom v zimě se spekulovalo o tom, že Pospěch zamíří do sestupem ohroženého VFB Stuttgart. Tam se však rozhodli,že do kádru nijak výrazně zasahovat nebudou. Šanci na získání Pospěcha tak dostal aktuální pátý tým nejvyššíněmecké soutěže.

"O Zdeňka Pospěcha mělo zájem hned několik klubů, on se rozhodl pro Mainz, kde podepsal dvouletou smlouvu. Jedná se o jedenz největších přestupů této zimy, co se týká jména a kvalit fotbalisty," prohlásil Pavel Zíka, šéf agentury Sport Invest, který českéhoreprezentanta zastupuje.

Mainz je možná největším překvapením letošní bundesligové sezóny. Kouč Thomas Tuchel odvádí v klubu skvělou práci, vybudoval si svoukoncepci a ke zlepšení by mu měl pomoct také Pospěch. Ten navíc přijde jako volný hráč, protože mu v červnu v Kodani končí smlouva. Dánský klubmu sice nabídl novou, ale Pospěch už dopředu avizoval, že chce jít za štěstím do Bundesligy.

V Dánsku odehrál tři sezóny, letos si poprvé zahrál vyřazovací část Ligy mistrů. V prvním utkání na domácí půdě podlehl se svými spoluhráči londýnskéChelsea 0:2, v odvetě kvůli žlutým kartám však nastoupit nemůže.

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Nejnovější články