Zpět na » 1. Bundesliga » Jak dopadne letošní Bundesliga?

1. Bundesliga - Jak dopadne letošní Bundesliga?

0

Líbilo se

06.08. - Německá Bundesliga začne už tento pátek zápasem Stuttgart - Schalke, tedy soubojem dvou nejlepších týmu posledního ročníku. Které týmy budou dominovat v letošní sezoně a kdo bude bojovat pouze o udržení?

Největším favoritem soutěže je jednoznačně mnichovský Bayern, který po neúspěšné sezoně mohutně posiloval a v nadcházejícím roce se bude snažit vyhrát nejen 1. Bundesligu, ale také domácí pohár a dojít co nejdál v poháru UEFA. Posily jako Ribéry, Toni, Klose, Jansen, Zé Roberto nebo Hamit Altintop jistě kádr zkvalitnily, některé bývalé posily ale také odešly.

Bayern ma nyní všechny posty zdvojené, na každé místo v sestavě číhají minimálně dva kvalitní hráči. Jeho cíle jsou jasné, hodně bude záležet na startu do ligy, ale pokud se nestane nic neočekávaného, Bayern bude slavit titul.

Obhájce prvenství VfB Stuttgart svoje úspěšné mužstvo měnit tolik nemusel. Armin Veh bude sázet na podobnou sestavu jako doposud. Vyměnila se brankářská jednička, Hildebranda nahradil Schäfer, dále odešel útočník Streller a definitivně také Tomasson. Obrana zůstala pohromadě, takže posily přišly spíše do ofenzivy. Z Herthy Bastürk, ze Ĺ achťaru Ciprian a ze Zaragozy Ewerthon. Síla Stuttgartu by se tedy přes léto neměla snížit.

Na podobnou filozofii vsadilo také Schalke, které posílilo už tak vynikající obranu Westermannem. Do zálohy přišel náhradou za Lincolna mladý Rakitic, za Altintopa Jermaine Jones. Z týmů z absolutní špičky Bundesligy posílilo Schalke asi nejméně.

Brémy se celé léto snažily najít náhradníka za Miroslava Kloseho, to byl však velice těžký úkol. Boubacar Sanogo by měl alespoň částečně mezeru zaplnit, univerzální Carlos Alberto bude bojovat o základní sestavu a zvýšit konkurenci v ofenzivě.

Stuttgart, Schalke i Brémy mají potenciál o titul zabojovat, bude záležet na sehrání posil a zdravotním stavu klíčových hráčů. Kromě těchto mužstev se do boje o evropské poháry a možná i titul zapojí i skvěle posilující Leverkusen, Hamburg, Dortmund a Wolfsburg.

Všechny tyto týmy udržely osu týmy a tu ještě vhodně doplnily. Do Bayeru přišel Gekas a Vidal, do HSV Zidan a Castelen, do Borussie Kovac, Klimowicz, Federico a mladí Blaszczykowski s Petricem. Wolfsburg sice opustil Hanke a Klimowicz, ale přišlo cottbusské duo Munteanu-Radu, dále Ricardo Costa, Laas a mladý teplický Džeko. Vlci byli v minulé sezoně zklamáním, ale zmíněné posily a trenér Magath zaručují výrazné zlepšení.

Do boje o evropské poháry se může zamíchat ještě možná Norimberk a Hannover. V poli sice FCN mírně posílilo příchody Charistease a Misimovice, ale odchod gólmana Schäfera je velkým oslabením. Blažek ani Klewer jeho kvalit nedosahují. Hannover působil nevyrovnaně, chyběl mu kanonýr, a to by měli vyřešit noví útočníci Mike Hanke a Benjamin Lauth.

Další mužstva se pravděpodobně více či méně zapojí do boje o udržení. Spíše však ve středu tabulky se bude pohybovat Hertha, jejíž kádr opustilo mnoho hráčů, z posil přišel do branky Drobný a do zálohy Lucio. Bielefeld se bude muset vyrovnat s odchodem Westermanna.

Mírně posílil Frankfurt, příchody Mahdavikii a Inamota by měly zajistit setrvání v nejvyšší soutěži. Bochum opustil Drobný, Misimovic i Gekas a přišli málo známí fotbalisté. Z Cottbusu odešel Munteanu a Radu, kteří jej drželi nad vodou.

Nováčci se snažili svůj tým udržet pohromadě a doplnit o hráče, kteří mají s první ligou zkušenosti. Dařilo se jim to dobře, jen z Karslruhe přestoupil nejlepší střelec Giovanni Federico. Přesto by KSC mělo hrát z nováčků nejvýše a spadnout zpátky by nemělo. Rostock s Duisburgem zažijí horké chvilky.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články