Zpět na » 1. Bundesliga » Štajner do Bochumi?

Štajner do Bochumi?

0

Líbilo se

17.08. - Český útočník Jiří Ĺ tajner upadl na konci minulé sezoně v nemilost trenéra Dietera Heckinga a chystá odchod z Hannoveru. Největším zájemcem o jeho služby je VfL Bochum.

Bývalý český reprezentační útočník už minulou sezonu balancoval na hraně základní sestavy, nastupoval někdy na hrotu, jindy na pozici krajního ofenzivního záložníka. Jeho situace se podstatně zhoršila na konci minulého ročníku, a když v létě do Hannoveru přišli Benjamin Lauth a Mike Hanke, šance na základní sestavu zmizela úplně. V prvním kole se nevešel dokonce ani na lavičku náhradníků.

Proto zhruba před týdnem prohlásil, že by rád přestoupil jinam. Kouč Hecking ani vedení nebylo výrazně proti, a tak Ĺ tajner čekal, který tým bude mít o jeho služby zájem.

Ozvala se Bochum, ve které už jeden Čech působí. Je to brankář Jan Laštůvka a přišel toto léto na hostování. O Ĺ tajnera má zájem i samotný trenér Marcel Koller, který tvrdí, že by se v konkurenci útočníku Bochumi Ĺ tajner prosadil.

Jiřího konkurenci by tvořil zejména Bechmann, Ĺ esták, Epalle a Grote. Nutno ovšem podotknout, že všichni tito fotbalisté jsou schopni nastupovat nejen na hrotu, ale také na kraji popřípadě ve středu zálohy.

Ĺ tajnerova cena se odhaduje na zhruba jeden milion eur, což by neměla být pro Bochum nesplnitelná částka. Českému útočníkovi by přestup mohl jedině prospět.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Nejnovější články