Zpět na » 1. Bundesliga » Löw povolal i nováčky

Löw povolal i nováčky

0

Líbilo se

17.08. - Německý reprezentační trenér Joachim Löw nominoval na středeční přátelský zápas s Anglií vedle zkušených borců i hráče, kteří toho dosud za Německo moc neodehráli. Patří mezi ně stuttgartské duo Tasci - Khedira, bek Schalke Pander, nebo třeba útočník Kölnu Helmes.

Německo má velice nadějně rozehranou kvalifikaci na EURO 2008, vede skupinu, ve které jsou i čeští fotbalisté. Přesto kouč Löw nespoléhá jen na ověřené fotbalisty, ale zkouší i nové tváře, naděje budoucnosti. Nováčci dostávají prostor i kvůli početné marodce v národním mužstvu. Z různých důvodů chybí v Löwově výběru obránci Fritz s Jansenem, záložníci Ballack, Frings, Borowski a útočník Gomez.

Do branky povolal Löw prověřené borce Lehmanna a Hildebranda. Ani jeden z nich už nenastupuje v Bundeslize, Lehmann chytá v Arsenalu a svou pozici má jistou. Zato Timo Hildebrand, který opustil německou klubovou scénu teprve letošní léto, musí o svůj post bojovat. Oba asi nastoupí na jeden poločas.

Ani ve středu obrany se také žádné experimenty nechystají, Metzelder s Mertesackerem jsou dostatečně sehraní, na lavičce je jistí ještě Arne Friedrich. Z obvyklých krajních obránců je ovšem k dispozici pouze Lahm, a tak na reprezentační sraz dorazil i Christian Pander a univerzální Serdar Tasci.

Celá záloha oplývá mládím, pouze Bernd Schneider je staršího data narození. Trojice povolaných středopolařů je z mistrovského VfB - Hilbert, Hitzlsperger a Khedira. Dále přijel leverkusenský Rolfes, bayernský Schweinsteiger a hamburgský Trochowski.

Do útoku jsou připraveni kromě mazáků Kloseho a Kuranyiho také Kießling a Helmes. Forvard z Bayeru Stefan Kießling zatím nastoupil pouze jedinkrát, v Anglii by se měl počet jeho startů zdvojnásobit. Patrick Helmes kope za 1. FC Köln a je jediným druholigovým fotbalistou ve výběru. Německý reprezentační dres oblékl už dvakrát.

Největší zastoupení má Stuttgart, který vysílá čtyři fotbalisty, po třech hráčích mají ve výběru Bayern a Leverkusen. Na zrekonstruovaném Wembley by se měli představit tři krajánci, jeden z Premier League a dva z Primera Division.

Nominace: Lehmann, Hildebrand - Friedrich, Lahm, Mertesacker, Metzelder, Pander, Tasci - Hilbert, Hitzlsperger, Khedira, Rolfes, Schneider, Schweinsteiger, Trochowski - Helmes, Kießling, Klose, Kuranyi

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Nejnovější články