Zpět na » 1. Bundesliga » Bochum - Hamburg 2:1 (1:0)

Bochum - Hamburg 2:1 (1:0)

0

Líbilo se

24.08. - Bochum zvítězila nad dosud neporaženým Hamburgem 2:1 a nutno podotknout, že zaslouženě. Do osudu zápasu výrazně promluvili dva Češi (Jarolím a Laštůvka) a jeden Slovák (Ĺ esták).

Od začátku zápasu měla lehce navrch Bochum. Hamburger SV sice držel míč a kombinoval ve středu hřiště, ale do zakončení se dostat nedokázal. Domáci hráli přímočařeji a Rostovu branku ohrozili vícekrát.

První výraznější šanci měl až ve 34. minutě Mohamed Zidan, který se jako jeden z mála hráčů Hamburgu dokázal dostat ke střelbe. Na hranici pokutového území přelstil postupně čtyři hráče Bochumi, jenže tváří v tvář Janu Laštůvkovi zamířil metr vedle bližší tyče.

Potom se hra vyrovnala a už to vypadalo, že po poločase bude stav 0:0. Fuchsův aut ale Dabrowski prodloužil k Epallemu, po jehož souboji s Mathijsenem se míč odrazil k úplně volnému Ĺ estákovi. Ten pět metrů před Rostovou brankou nezaváhal a nedal brankáři HSV sebemenší šanci.

Pár minut po přestávce mohla Bochum zvýšit náskok. Bechmann sprintoval téměř od půlky hřiště společně se třemi spoluhráči proti dvěma obráncům HSV, ale jeho přihrávka Bönigovi nebyla ideální. Levý obránce VfL si míč zpracovával, ale pohotově k němu vyběhl Rost a celou akci zmařil.

Vášně vzplanuly po hodině hry. Bechmann se řítil do nepřipravené obrany a 40 metrů od vlastní branky jej nešetrně zfauloval Kompany. Sudí Weiner mu přes protesty hamburgských hráčů ukázal velice přísnou červenou kartu.

O deset minut později zahrával přímý volný kop do té doby neviditelný van der Vaart. Zvolil tvrdou střelu na bránu, se kterou si Laštůvka na dvakrát poradil. Míč mu však z náruče vykopl Mathijsen, čímž vyvolal nejen velkou strkanici, ale hlavně žlutou kartu pro sebe a soupeře Pfertzela.

V 83. minutě ukázal šťastnou ruku při střídání domácí trenér Marcel Koller. Na hřiště poslal místo Zdebela Imhofa a kanadský záložník po několika vteřinách pobytu na hřišti zvýšil na 2:0. Prvním dotykem si zpracoval odražený míč a druhým jej parádně poslal z 25 metrů za záda bezmocného Rosta.

Za tři minuty vykřesali naději pro Hamburg Jarolím s van der Vaartem. Prvně jmenovaného fauloval v pokutovém území Ĺ esták a Holanďan nabídnutou penaltu s přehledem proměnil. HSV se ještě snažil o tlak, ale vyrovnat nedokázal. Naopak mohl být rád, že Epalle se Ĺ estákem neproměnili své příležitosti ke vstřelení třetí branky.

Jan Laštůvka moc práce neměl, ale s většinou centrovaných míčů si poradil bez problémů. Párkrát byl lehce nejistý, ale za gól rozhodně nemohl. Stanislav Ĺ esták dal branku, v závěru mohl přidat ještě druhou, ale nepovedlo se. Na straně Bochumi byl hodně vidět také útočník Bechmann, přestože branku nedal.

David Jarolím opět patřil k nejlepším v dresu HSV. Ăštočil, bránil, přihrával, vynutil si na sebe žlutou kartu i penaltu. Naopak zápas nevyšel ofenzivním esům van der Vaartovi a Trochowskemu, kteří vypadali bez jiskry a nápadu.

VfL Bochum - Hamburger SV 2:1 (1:0)

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig - Ĺ esták, Dabrowski, Zdebel (82. Imhof), D. Fuchs (78. Grote) - Bechmann (69. Meciel), Epalle

Hamburg: F. Rost - Demel, Kompany, Mathijsen, Atouba - Jarolím, de Jong - Castelen (74. Guerrero), van der Vaart, Trochowski (59. Ben-Hatira) - Zidan (63. Olič)

Branky: 45. Ĺ esták, 83. Imhof - 86. van der Vaart (pen.)

Žluté karty: Bechmann, Zdebel, Fuchs, Pfertzel, Dabrowski - de Jong, Jarolím, Mathijsen

Červená karta: Kompany

Diváci: 29 000

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Nejnovější články