Zpět na » 1. Bundesliga » MINISERIÁL Bundesligy, díl čtvrtý: Nejlepší hráči dosavadní sezóny - defenzivní záložníci

1. Bundesliga - MINISERIÁL Bundesligy, díl čtvrtý: Nejlepší hráči dosavadní sezóny - defenzivní záložníci

MINISERIÁL Bundesligy, díl čtvrtý: Nejlepší hráči dosavadní sezóny - defenzivní záložníci © kicker.de - Simon Rolfes

3

Líbilo se

09.11. - VIDEO Miniseriál bundesligové sekce FotbalPortalu tentokrát představí svým čtenářům nejlepší defenzivní záložníky německé nejvyšší soutěže. Štítoví středopolaři jsou důležitým článkem každého mužstva, není překvapením, že trenéři na takto zodpovědný post staví povětšinou velice zkušené fotbalisty.

Simon Rolfes (Bayer Leverkusen)

Leverkusen vede tabulku Bundesligy a ještě ani jedenkrát neprohrál. Má nejlepší obranu, na čemž mají velký podíl brankář Adler i stopeři Hyypiä s Friedrichem, o kterých bylo referováno v minulých dílech seriálu, ale zásluha se nedá upřít ani Simonu Rolfesovi, kapitánovi Bayeru.

Kvalitní záložník, i když je obranný, musí umět i zaútočit. Rolfes tuto charakteristiku splňuje, důkazem budiž čtyři vstřelené góly na jeho kontě. S přehledem proměňuje pokutové kopy, letos nervově vypjatý okamžik zvládl dvakrát. Je nesmírně úspěšný v soubojích, zdatně tvoří hru, jeho levačka umí divy. Jedná se o takového všestranného, renesančního fotbalistu, je možná nejlepším středopolařem v Bundeslize celkově. O to víc Leverkusen trápí, že v současné době laboruje se zraněným kolenem.

Zé Roberto (Hamburger SV)

S lehkým srdcem pustil Bayern Zé Roberta, protože nechtěl s pětatřicetiletým fotbalistou podepsat kontrakt na dva roky. Toto krátkozraké řešení se ukázalo jako největší přestupový přešlap v letním přestupovém období. V Hamburku totiž Brazilec navázal na své tradičně vynikající výkony a hraje setsakramentsky dobře.

Ukažte na jiného defenzivního záložníka, který ve dvanácti zápasech nastřílí pět branek a na čtyři přihraje. Zé Roberto hýří pohybem jako dvacetiletý, je všude, kde je potřeba, stíhá bránit i útočit. Jen koukat na jeho hru je neskutečná radost.


David Jarolím (Hamburger SV)

Hned vedle Zé Roberta operuje dlouhodobá opora a kapitán HSV David Jarolím. Český záložník je úplně jiným typem než Brazilec. Neběhá tak rychle, neobchází soupeře, ale spolehlivě rozehrává a s přesností precizně vyrobeného stroje rozděluje míče svým spoluhráčům. Nedává tolik branek, je mnohem nenápadnější, ale neskutečně spolehlivý a účinný. Spolu tvoří takřka dokonalé duo, nejlepší dvojici středových záložníků v Bundeslize.

Torsten Frings (Werder Brémy)

Po Rolfesovi a Jarolímovi další kapitán. Do obrany možná nejkvalitnější defenzivní záložník ze všech, projít přes něj se nepoštěstí jen tak někomu. Ohromný srdcař, charakterově výborně vybavený člověk. Vzpomeňte jen, jak se zachoval, když byl v reprezentaci po dlouhých letech nečekaně posazen mezi náhradníky. Sklopil oči, prohlásil, že bude ještě více makat a podporoval své nástupce.

Pro Werder je stále nepostradatelným článkem, v nesmírně ofenzivně laděném kádru s myšlením výhradně na útok je kvalitní obranný záložník ještě více důležitý než jinde. Frings zvládá svou roli s bravurou, v případě potřeby je navíc schopen zaskočit na okraji středové řady.


Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Cesi moji mili.....zase zabudate na hraca ktory je ospevovany momentalne v Nemecku....Miroslav Karhan.....pisu o nom v nemecku ako o Panovi 100%-nom.......ale viem a chapem...je to slovak a ten postupil na MS a vy to este stale neviete zniest... Smajlík 18

travis19
sitko - 10.11. Odpovědět

Miroslav Karhan hraje skvěle, nikdy bych nevěřil, že takhle dobře bude hrát, ale mezi nejlepší čtyřku ještě nepatří. A není to jenom podle mě, podle známkování Kickeru je až za všemi v článku zmíněnými fotbalisty:)
P.S.: Slovákům jsem postup na šampionát ze srdce přál, což jasně vyplynulo z mého sloupku, ale neustálým zdůrazňováním, že vy tam jste a my ne, mi přijde už poněkud směšné.

sitko
Voky - 09.11. Odpovědět

Bayern mel prodlouzit s ze robertem

Voky
sitko - 10.11. Odpovědět

to měl

sitko
Reklama
Anketa

Kterého z defenzivních záložníků byste brali do svého mužstva?

Simon Rolfes (27)

Simon Rolfes 39,7%

Zé Roberto (22)

Zé Roberto 32,4%

David Jarolím (6)

David Jarolím 8,8%

Torsten Frings (13)

Torsten Frings 19,1%
Celkový počet hlasů: 68
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články