Zpět na » 1. Bundesliga » Bulykin posílil Leverkusen

Bulykin posílil Leverkusen

0

Líbilo se

29.08. - Z ruského Dynama Moskva přichází do Leverkusenu útočník Dmitri Bulykin. Sedmadvacetiletý ruský reprezentant přišel do Německa zdarma.

Bulykin podepsal v Bayeru smlouvu do roku 2008, je v ní však zakotvena ještě následná jednoroční opce.

Bulykin začal s velkým fotbalem v Lokomotivu Moskva a čtyři roky oblékal v nejvyšší ruské soutěži jeho dres. V roce 2001 se rozhodl pro změnu a za zhruba 750 000 eur přestoupil do konkurenčního Dynama, kde působil až do této sezony.

Na svém kontě už má patnáct zápasů v dresu ruské reprezentace, zúčastnil se také evropského fotbalového šampionátu v roce 2004 v Portugalsku. Rusko ale tehdy nepostoupilo ani ze základní skupiny.

V posledním roce Bulykin v klubu téměř nehrál, a proto hledal změnu. Přestupem do Leverkusenu zvyšuje konkurenci v útoku mužstva, což není moc dobrá zpráva pro Michala Papadopulose. Český mladík se v prvních dvou kolech dostával na hřiště, sice jako střídající hráč, ale byl to určity posun oproti minulým sezonám.

Jeden hráč však Leverkusen také opustil. Je to devatenáctiletý reprezentant Toga, pravý obránce Assimiou Touré, který odešel do druholigového Osnabrücku na roční hostování.

Jakub Sitek / transfermarkt.de

Nejnovější články