Zpět na » 1. Bundesliga » Německá reprezentace lehce kráčí na EURO 2008

Německá reprezentace lehce kráčí na EURO 2008

0

Líbilo se

09.09. - Fotbalisté Německa nadále potvrzují své výsadní postavení v kvalifikační skupině D. Z osmi odehraných zápasů vytěžili dvaadvacet bodů z čtyřiadvaceti možných. Body ztratili jen překvapivě na Kypru.

Před začátkem kvalifikace mnozí předpovídali, že by Němci neměli mít cestu na evropský šampionát snadnou. Česká republika, Slovensko a Irsko měli být těmi, kteří německého favorita potrápí.

Svěřenci Joachima Löwa si ale počínají znamenitě a své největší pronásledovatele porážejí. Se Slováky vyhráli oba duely, zvítězili v Česku a doma si poradili s Irskem. Jejich první pozice je tak neotřesitelná a zbylé tři týmy se bijou o druhou postupovou příčku. Ovšem Slováci už jsou po domácí remíze s Irskem k postupu relativně daleko.

Nástupce Jürgena Klinsmanna na trenérské pozici pokračuje v úspěšných výkonech, které Německo předvádělo na světovém šampionátu. V současné době má v bráně neotřesitelnou pozici Lehmann, v obraně kralují Metzelder s Mertesackerem, hru tvoří převážně Schweinsteiger s Hitlzspergerem a góly střílí hlavně trojice Klose, Podolski a Kuranyi.

Výsledkem je nejlepší útok kvalifikační skupiny D a společně s Českem nejlepší obrana. Němci dali 31 branek a inkasovali 4.

Naše západní sousedy čekají ještě čtyři zápasy, z toho tři hrají doma. Zkušené mužstvo jako Německo by si postup už nemělo nechat ujít. Má pětibodový náskok od České republiky a od nepostupového třetího místa ho dělí osm bodů!

Odehrané zápasy: Německo - Irsko 1:0, San Marino - Německo 0:13, Slovensko - Německo 1:4, Kypr - Německo 1:1, ČR - Německo 1:2, Německo - San Marino 6:0, Německo - Slovensko 2:1, Wales - Německo 0:2

Zbývají: 13.10. Irsko - Německo, 17.10. Německo - ČR, 17.11. Německo - Kypr, 21.11. Německo - Wales

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články