Zpět na » 1. Bundesliga » V Bundeslize září mezinárodní hvězdy

V Bundeslize září mezinárodní hvězdy

0

Líbilo se

07.09. - V německé Bundeslize vždycky působila vedle domácích fotbalistů i plejáda kvalitních hráčů ze zahraničí. Mezi šestici nejlepších mezinárodních hvězd ze začátku letošní sezony se vešel i David Jarolím.

Oficiální web Bundesligy vybral šest zahraničních fotbalistů, kterým začátek soutěže náramně vyšel. Čtyři z nich hrají v záloze, dva v útoku. Vedle českého reprezentanta se ve výběru objevili dva Brazilci, po jednom Japonci, Nigérijci a hráči z Pobřeží Slonoviny.

Diego (Werder Brémy, Brazílie)

Tvůrce hry z Brém patřil už v minulé sezoně k nejlepším hráčům německé ligy, a když se Werderu nepovedl začátek, byl to právě Diego, kdo vytáhl mužstvo z krize. Technicky výborně vybavený fotbalista sice promeškal část přípravy kvůli účasti na Copa America, ale i tak letos září. Většina branek padá po akci malého Brazilce, ať už střílí sám nebo přihrává spoluhráčům. Podle trenéra Schaafa hrál Diego nejlépe nejen v zápase s Bayernem, Norimberkem a Frankfurtem, ale také v "nejdůležitějším zápase roku", kdy Werder porazil Dinamo Záhřeb 3:2.

Junichi Inamoto (Eintracht Frankfurt, Japonsko)

Inamoto přišel do Eintrachtu před letošní sezonou a stal se už druhým Japoncem v mužstvu. Hraje vedle Michaela Finka na pozici defenzivního záložníka, kde s neuvěřitelnou jistotou zastavuje útoky soupeře. Zdá se, že Inamoto je tím hráčem, který ve Frankfurtu v minulých sezonách chyběl. "Pro mou hru je velice důležitý. Ina získává míče velice rychle, což naši hře hodně prospívá," tvrdí jeho spoluhráč Alexander Meier.

Zé Roberto (Bayern Mnichov, Brazílie)

Brazilec působil v Bayernu už mezi lety 2001 a 2006 a toto léto se vrátil z FC Santos. Zatímco dříve hrál hlavně na levé straně, nyní operuje ve středu zálohy, kde má spíše defenzivní úkoly. Ottmar Hitzfeld si pochvaluje zejména jeho komplexnost a vyjádřil velkou spokojenost nad tím, že se povedlo podepsat hráče takového kalibru. Zé Roberto nejen, že akce umí zastavit (63% úspěšnost osobních soubojů), ale dokáže je i přesně založit (90% úspěšnost přihrávek).

David Jarolím (Hamburger SV, Česká Republika)

Český záložník získává v Německu pověst maratónního muže. V posledních třech letech odehrál v Bundeslize vždy alespoň třicet utkání, letos zatím nechyběl ani minutu. V poháru UEFA nastoupil proti Honvedu Budapešť jen kvůli tomu, že dokázal před trenérem zatajit své problémy s kolenem. Odehrál také celý zápas. "On chce vždycky hrát. Kdybych věděl o jeho potížích, určitě bych ho z trávníku stáhl někdy v průběhu druhé půle," řekl trenér HSV Stevens. Stejně jako Zé Roberto začal letos nastupovat jako jeden z defenzivních středních záložníků, také vyhrál 63% osobních soubojů, jen ve statistice úspěšnosti přihrávek zaostává za svým brazilským kolegou o jedno procento.

Boubacar Sanogo (Werder Brémy, Pobřeží Slonoviny)

Když Sanogo přicházel do Brém, fanoušci Werderu nebyli zrovna nadšeni. Tento hráč, který dal v poslední sezoně jen čtyři branky, má nahradit Miroslava Kloseho? Jenže Sanogovi úvod vyšel, v lize dal za tři zápasy dvě branky, trefil se v národním poháru i předkole Ligy Mistrů a všechny kritiky umlčel. Chválu na něj pěje i Thomas Schaaf, kouč Brém: "Je velice rychlý, odvážný, skvěle zakončuje nohou i hlavou. Pokud mu stále budeme posílat dobré míče, dá ještě hodně gólů."

Manasseh Ishiaku (MSV Duisburg, Nigérie)

Čtyři zápasy, čtyři góly. Takhle vlétl do Bundesligy Manasseh Ishiaku. Každou branku oslavuje akrobatickým kouskem, ale zajímavější je, jakou si drží úspěšnost. Na své čtyři branky totiž potřeboval pouze osm střeleckých pokusů. Navíc si dokáže velice dobře pokrýt míč, obejít soupeře a úspěšný je i v přihrávkách, 78% jeho asistencí našlo spoluhráče.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, bundesliga.de

Nejnovější články