Zpět na » 1. Bundesliga » Šimákova cesta zpět

1. Bundesliga - Šimákova cesta zpět

0

Líbilo se

06.09. - Známý "enfant terrible" Jan Ĺ imák chce využít šanci, kterou dostal od druholigového Carl Zeiss Jena, a jednoho dne se vrátit do 1. Bundesligy.

Osmadvacetiletý český záložník ale musí nejprve doladit jeho fyzickou kondici.

"Potřebuju ještě jeden nebo dva týdny, než budu stoprocentně fit", počítá Ĺ imák. Již nyní je ale velkým hitem pro fanoušky. Spoustu z nich si zakoupilo Ĺ imákův dres s číslem 19 a po jeho autogramech je velká poptávka. "Lidé chtějí vidět hvězdy. Jan je jednou z nich", říká hlavní trenér Jeny Frank Neubarth.

Prostředí v Durynsku se zdá být vhodné pro nový začátek. "Jsem spokojený. Nejdůležitější lidé v mém životě přišli se mnou", říká středopolař. Jeho rodina i s devítiměsíčním synem se přistěhovala za ním. I to by mělo přispět k tomu, aby se nevrátily dřívější problémy s alkoholem, se kterými se Ĺ imák léčil v pražské léčebně.

Ĺ imák již ukázal záblesky jeho velkého a nesporného talentu v prvních čtyřech zápasech, ale zatím není připraven na odehrání celých 90 minut. Jena neodstartovala do 2. Bundesligy vůbec dobře, dosavadní bilance čítá 1 bod ze 4 kol. Ĺ imáka to však příliš nezlobí. "Nejdůležitější je, že poctivě trénujeme. Tím pádem to bude lepší a lepší."

Podle Ĺ imáka potřebuje on a tým čas na sblížení se. Jestli to zdárně dopadne, může Jena myslet na horní polovinu tabulky. "Umístění mezi 6. a 10. místem je na dosah."

Ĺ imák podepsal s Jenou dvouletý kontrakt po třech sezonách strávených v pražské Spartě. "Bundesliga je pro mě určitě cíl. A možná by to bylo uskutečnitelné s Jenou", říká Ĺ imák. Na návrat do národního mužstva však nemyslí. " To je hodně, hodně daleko. Momentálně chci odvádět dobré služby Jeně a dávat góly".

Podle některých je Ĺ imák herním projevem podobný leverkusenskému tahounovi Berndu Schneiderovi. "Hrál jsem s ním společně v Leverkusenu. Oba milujeme míč a chceme hrát technicky", porovnává Ĺ imák.

Bude zajímavé sledovat, co vše může Ĺ imák se svým nesporným talentem Jeně odvést, až se dá plně dohromady.

Aleš Dvořáček / bundesliga.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články