Zpět na » 1. Bundesliga » Castelen: Atmosféra je skvělá

1. Bundesliga - Castelen: Atmosféra je skvělá

0

Líbilo se

06.09. - Jen čtyři bundesligové zápasy stačily nizozemskému záložníkovi Romeovi Castelenovi k tomu, aby si vybudoval v Hamburgeru SV skvělou pozici. Pro server bundesliga.de poskytl Castelen rozhovor, v němž hovoří mimo jiné i o skvělé atmosféře, která v Hamburku a vůbec v celé Bundeslize panuje.

bundesliga.de: Jste v Hamburku již více než měsíc. Usadil jste se už?

Castelen: Ano, jsem v Hamburku ve velké pohodě. Město je velmi hezké a nabízí všechno, na co si vzpomenete. Nyní rozumím lidem, kteří o Hamburku básní.

Máte již v Hamburku své oblíbené místo?

Je tam několik hezkých míst. Najdete tam všechno, co ve velkoměstech potřebujete. Ale také mám rád menší oblasti, kde si jen sednete a dáte si kávu.

Joris Mathijsen, Nigel de Jong a Rafael van der Vaart jsou další tři Nizozemci, kteří s vámi v Hamburku působí. Hlavní trenér Huub Stevens je také váš krajan. Byl to pro vás jeden z důvodů, proč jít do HSV?

Řeknu to takto: určitě to nebyla nevýhoda, že v HSV už působili mí krajané. Joris, Nigel a Rafael mi řekli jen pozitivní věci o Hamburku, klubu, týmu a fanoušcích když jsme byli spolu na reprezentačním srazu. Samozřejmě, že takové věci ovlivňují vaše rozhodnutí.

Přestoupil jste z Feyenoordu Rotterdam. Jaký je největší rozdíl mezi Eredivisií a Bundesligou?

Hra v Bundeslize je velmi rychlá a fyzicky náročná, jako nový hráč si na to musíte zvyknout. Ale jsem přesvědčen, že se mi to podaří rychle. Kromě toho všechny stadiony jsou velmi moderní a téměř vždy vyprodané. Atmosféra je prostě ohromná.

Jak jste spokojený po čtyřech zápaech s vašimi osobními výkony a výkony týmovými?

Myslím si, že můžeme být se začátkem spokojeni. Samozřejmě, nehráli jsme dobře v Bochumi, ale musíte takové utkání ze sebe rychle setřást. Je důležité, abychom tvrdě pracovali a ve Frankfurtu podali co nejlepší výkon. Svoje výkony bych raději nekomentoval. Jen vím, že souhra se spoluhráči je lepší každým zápasem. Hrát za HSV je velmi zábavné.


Minulý víkend se hrálo utkání proti Bayernu. Hráli jste dobře a vybojovali jste remízu 1:1. Bylo toto utkání něčím pro vás zvláštní?

Zápasy proti proti Bayernu jsou vždy zvláštní, zvláště když hrajete za HSV. Dokonce jako nový hráč brzo zjistíte, že pro fanoušky jsou tyto dva zápasy nejvíce důležité.

V 5. kole hrajete proti Eintrachtu Frankfurt. Bude pro vás po dobrém výkonu proti Bayernu výhra povinnost?

To je těžké říct předem. Samozřejmě, že jedeme do Frankfurtu pro vítězství. Ale Eintracht se ukázal být dobrým týmem, zvládl první zápasy. Musíme očekávat vysoce koncentrovaný tým.

Uvidí fanoušci HSV váš první bundesligový gól ve Franfurtu?

Samozřejmě doufám, že ano. Ale důležitější je pro mě najít svůj rytmus a podat dobrý výkon. Kdyby to bylo spojeno s gólem, tím lépe.

Za Feyenoord jste vstřelil 20 branek v 65 zápasech. Kolikrát plánujete skorovat ve vaší první bundesligové sezoně?

Nemířím za osobními cíli. Je důležité, abychom dávali góly, ale ne kdo je dává.

Může HSV bojovat o titul? A co chcete dokázat v Poháru UEFA?

Před sezonou jsme si řekli, že chceme hrát lépe než minulý rok. Jestli uspějeme a dosáhneme na evropské poháry přímo( letos se HSV probojovalo do Poháru UEFA přes Intertoto Cup- pozn. autora), můžeme být spokojení. V Poháru UEFA je naším dalším cílem postup do skupinové fáze. Musíme přejít přes Litex Loveč, což nebude snadné.

V reprezentaci jste doposud sehrál 10 zápasů. Je EURO 2008 v Rakousku a Ĺ výcarsku vaším cílem?

Je to pro mě velmi důležitý cíl. Chci být rozhodně u toho. Pilně pracuji a dělám všechno proto, abych se tam dostal. Pro mou reprezentační kariéru je důležité, abych odehrál úspěšnou sezonu s HSV.

Aleš Dvořáček / bundesliga.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články