Zpět na » 1. Bundesliga » Kern: Zlepšujeme se každým zápasem

Kern: Zlepšujeme se každým zápasem

0

Líbilo se

05.09. - Ăštočník Hansy Rostock Enrico Kern je jeden ze čtyř fotbalistů tohoto klubu, který nevynechal ještě ani jedinou minutu. V rozhovoru se stále vrací k zápasu s Dortmudem.

Proti Borussii hrála Hansa solidně, tradiční bundesligový klub přehrávala a sahala po třech bodech. Nakonec z toho nebyl ani jediný, Dortmund zvítězil 1:0. Velkou smůlu měl zaskakující kapitán Enrico Kern, který dvakrát nastřelil tyč dortmundské brány.

Rostock tak stále zůstává bez bodu na posledním místě tabulky s pouhým jedním vstřeleným gólem.

Enrico, už jste překousl domácí porážku od Dortmundu?

Bohužel to není možné tak rychle se z toho vzpamatovat. Stále na to hodně často myslím, zejména když sleduji ty titulky v novinách.

Někteří novináři už pochybují, jestli je Hansa dost dobrá na Bundesligu. Rozumíte tomu?

Ne, to opravdu nechápu. Jsme sice na chvostu tabulky, ale zlepšujeme se od zápasu k zápasu. V utkání s Dortmundem jsme podali velice dobrý výkon. I přes porážku.

Stále jste nezískali ještě ani bod. Čím to?

Jeden důvod je zřejmý. Máme mladé mužstvo, které je Bundesligou ohromeno a musí si na ni zvyknout. Proti Norimberku a Frankfurtu jsme mohli nějaké body získat, ale nepovedlo se. A v zápase s Dortmundem nemohu týmu nic vytknout, bohužel žádný míč neskončil v síti.

Vstřelit jediný gól za 360 minut, to je opravdu bídná bilance. Jak to vnímáte vy jako útočník?

V každém zápase to bylo jiné. V prvních utkáních jsme si nedokázali vytvořit téměř žádné gólové příležitosti, a tím ofenziva utrpěla. Proti Dortmundu jsme si jich naopak vytvořili dostatek, ale jednoduše nám chybělo štěstí.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Nejnovější články