Zpět na » 1. Bundesliga » Kouzlo nových trenérů funguje, Schalke vyhrálo 2:0

Kouzlo nových trenérů funguje, Schalke vyhrálo 2:0

Kouzlo nových trenérů funguje, Schalke vyhrálo 2:0 © bundesliga.de - Jefferson Farfán

0

Líbilo se

03.04. - Dvěma brankami v závěrech poločasů rozhodli fotbalisté Schalke o svém vítězství na půdě Arminie Bielefeld. Úspěšnými střelci byli Jefferson Farfán a Kevin Kuranyi.

Také v minulém roce převzalo trenérske duo Büskens - Mulder nadvládu nad fotbalisty Schalke a v šesti zápasech ztratilo body jen za jednu remízu. Velmi dobře začalo i letos, když jeho svěřenci vyhráli v Bielefeldu o dvě branky.

Páteční zápas začal oboustranně opatrně, více ze hry měli v úvodu hosté z Gelsenkirchenu. Jeho útoky zejména po stranách hřiště ale postrádaly moment překvapení a obrana Arminie neměla s bráněním příliš práce. Hrozila naopak z rychlých brejků, které s vypětím všech sil zastavoval nejčastěji Marcelo Bordon. Jeho kolega ve stoperské svojici Heiko Westermann si jen pomalu zvykal na svou nedávno ještě tradiční pozici středního obránce a Bordon jej musel často zajišťovat.

Postupem času se Bielefeld více a více osměloval a převzal otěže utkání. Velké nebezpečí znamenal pro Schalke Artur Wichniarek, jenž si během první půle vytvořil tři nadějné šance, při kterých chyběla jen kapka štěstí. Dobře ho doplňoval rychlonohý Christopher Katongo, ten vůbec nešetřil krokem.

Přesto to bylo Schalke, kdo šel na konci poločasu do vedení. Aktivní Sanchez na sebe nalákal obránce a vytvořil prostor pro Pandera, kterému mazácky patou posléze míč přihrál. Levý obránce poslal do pokutového území jeden ze svých smrtících centrů, hlavou jej proměnil Jefferson Farfán. Čisté svědomí neměl Andre Mijatovič, neuhlídal Peruánce a jen sledoval, jak pohodlně napíná síť.

Bielefeld byl gólem do šatny evidentně zaskočen a po přestávce mohl inkasovat i podruhé. Kevin Kuranyi prokázal své hlavičkářské schopnosti, trefil však jen břevno Eilhoffovy brány. Arminia si v druhé půli nedokázala vytvořit nadějnou šanci, nic nezměnila ani Frontzeckova střídání. Naopak ve třetí minutě nastavení utekl Jermaine Jones, předložil míč Kuranyimu, jenž uzavřel gólový účet pojistkou pro Schalke.

Arminia Bielefeld - FC Schalke 04 0:2 (0:1)

Branky: 45. Farfán, 90. Kuranyi

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články