Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern ztratil svoji suverenitu

Bayern ztratil svoji suverenitu

0

Líbilo se

18.09. - Tabulka Bundesligy po pěti kolech vypadá tak, jak podle předpokladů měla vypadat: Bayern Mnichov je na vrcholu. Bližší pohled ale odhaluje, že Bayern již nyní nepodává takové výkony jako během prvních třech kol, kdy byl první se stoprocentním bodovým záznamem, deseti vstřelenými brankami a třemi čistými konty.

V prvních třech kolech Bayern zdolal postupně Rostock, Brémy a Hannover, aniž by při tom obdržel gól a v každém zápase nasázel soupeři minimálně tři branky. Brémám dokonce čtyři.

Následovaly dvě remízy 1:1. Hamburger SV a Schalke 04 jsou sice kluby s vysokými ambicemi, ale pohled na statistiky ukazuje, že tento výpadek Bayernu nebyl zapřičiněn pouze kvalitou soupeřů.

V posledních dvou zápasech vyhrála obrana Bayernu jen 46,6% soubojů. Jen tři bundesligové kluby na tom byly hůře. Během prvních třech kol musel brankář Oliver Kahn zasahovat pouze proti jediné střele na branku a připsal si tři čistá konta. V posledních dvou zápasech šlo na branku Bayernu dohromady 7 střel, z toho 2 skončily gólem.

Co se týče útočné fáze, proti Hamburku a Schalke měl Bayern na kontě 11 střel na branku (5,5 za utkání), oproti tomu v úvodních třech kolech měl průměr 9,3 na zápas. V prvních třech kolech Bayern skóroval každou pátou střelou, v posledních dvou zápasech potřeboval na každý gól deset střel.

Tyto statistiky dávají nejbližším soupeřům Bayernu naději na dobrý výsledek. I když hlavní trenér Ottmar Hitzfeld o těchto slabinách dobře ví. Po utkání se Schalke osmapadesátiletý kouč kritizoval svůj tým pro nedostatečný klid v koncovce.

"Schalke dlouho nemělo žádné šance, zatímco my jsme měli čtyři nebo pět příležitostí otevřít skóre", prohlásil Hitzfeld.

Hitzfeld to určitě zkusí zlepšit, aby viděl svůj tým na vrcholu tabulky až do konce sezony.

Aleš Dvořáček / bundesliga.de, fotbalportal.cz

Nejnovější články