Zpět na » 1. Bundesliga » Karlsruhe čeká rozjetý Dortmund

1. Bundesliga - Karlsruhe čeká rozjetý Dortmund

Karlsruhe čeká rozjetý Dortmund © -

0

Líbilo se

20.11. - Karlsruher SC získal z posledních sedmi zápasů jeden jediný bod. Není divu, že klesl až na sestupové pozice. V pátek nastoupí proti Borussii Dortmund, která hraje hezký fotbal a naposledy rozstřílela Frankfurt 4:0.

Hlavní postavou BVB byl Tamas Hajnal, který do Dortmundu přišel právě z Karlsruhe. Stejným směrem, jen o rok dříve, putoval také Giovanni Federico. Pro oba to bude pikantní zápas, otázkou však je, zdali Federico vůbec nastoupí. Mezi vyvolené Jürgena Kloppa zrovna nepatří.

A také Klopp má s Karlsruhe zajímavou bilanci. Ještě nikdy totiž, ať už v roli hráče nebo trenéra, proti Karlsruhe neprohrál. Stojí však pevně při zemi. "Karlsruhe bude chtít své postavení v domácím zápase zlepšit. Mužstvo má kvalitu a fanoušci za ním stojí," upozorňuje kouč.

Z tábora KSC se ozývá bojovné heslo: "Musíme vyhrát!" Může to však rozklížený tým dokázat? Zastupující kapitán Christian Eichner věří, že ano. "Každý ví, v jaké jsme situaci. Nic nás nesmí zastavit."

Eichner nosí kapitánskou pásku místo zraněného Maika Franze. Borussia musí počítat s více absencemi. Kromě dlouhodobě zraněného Dedého chybí nemocný Klimowicz, potrestaný Kovač a Nelson Valdez, jehož trápí svalové problémy.

Kouč Karlsruhe Edmund Becker se na tohle spoléhat nehodlá. "Dortmund je rozjetý a má výborné individuality. Potřebujeme vyhrávat osobní souboje. Snad se nám podaří přenést naše plány na hřiště," hledá recept. Uvidíme v pátek večer.

Předpokládané sestavy:

Karlsruhe: Miller - Celozzi, Sebastian, Stoll, Eichner - Mutzel, Aduobe - Freis, da Silva, Iashvili - Kapllani

Dortmund: Weidenfeller - Owomoyela, Santana, Subotic, Lee - Tinga, Kehl, Hajnal, Kringe - Blaszczykowski, Zidan

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Borussia hraje velmi pekny fotbal a v minulem kole, my slova jen protvrdila Smajlík 7, 1:3 ... muj tip Smajlík 4

-n!keMAN-
Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články