Zpět na » 1. Bundesliga » Češi v 8. kole Bundesligy

Češi v 8. kole Bundesligy

0

Líbilo se

01.10. - V právě uplynulém bundesligovém kole nastoupilo do zápasů celkově devět Čechů. Sedm jich hrálo v základní sestavě, dva nastoupili na poslední minuty.

Už v pátek si odchytal svůj zápas Jaroslav Drobný. Brankář Herthy sice neodchytal špatné utkání, ale jeho tým prohrál gólem z penalty, na kterou český brankář neměl šanci. Na Drobného šlo celkem šestnáct střel, bylo na něj spoleh.

Radim Kučera z Bielefeldu nehrál tentokrát defenzivního záložníka, ale záložníka středního, který měl na starosti více ofenzivních činností. Je otázkou, zda i toto byl důvod, proč Arminia inkasovala v Brémách osm branek. Nicméně selhal celý tým a s ním i Radim Kučera. Vidět ho nebylo.

Ăštočník Michal Papadopulos si proti Bayernu zahrál posledních dvacet minut. Vystřídal Gekase a bylo sympatické, že se snažil a hru přece jen trochu oživil. Nicméně do vyložené příležitosti se nedostal, a tudíž také nedal branku.

David Jarolím, záložník Hamburgu, opět velmi dobře podporoval ofenzivu. Jeho přihrávky a centry většinou našly svého adresáta, gólovou přihrávku si však nepřipsal. Sám jednou ohrozil branku. S výsledkem ale spokojen nemohl být, jelikož Hamburg doma pouze remizoval.

Stoper Wolfsburgu Jan Ĺ imůnek také proti Jarolímově Hamburgu neodehrál špatný zápas. Většinu osobních soubojů vyhrál, i když to mohlo být lepší. V utkání dostal žlutou kartu. Potvrdil, že do základní sestavy svými výkony patří.

V utkání Bochum - Norimberk hráli čtyři Češi, dva na každé straně. Utkání bylo také soubojem pravidelně chytajících brankářů Jana Laštůvky a Jaromíra Blažka. Oba dva inkasovali tři branky, podle hodnocení Kickeru na tom lépe byl bývalý sparťan, který měl více práce a lépe posílal míče do středu hřiště. Tři góly v síti určitě oba brankáře mrzí.

Za Bochum nastoupil v 79. minutě Pavel Drsek, který se na hřiště dostal teprve podruhé v sezoně. Ĺ anci na předvedení se před svým trenérem moc neměl. Nejspíš bude nadále dostávat minimum prostoru.

V dresu Norimberku odehrál celé utkání Tomáš Galásek. Hrál na pozici defenzivního záložníka a svými úspěšnými přihrávkami podporoval také ofenzivu svého celku. Odehrál průměrný zápas, hodnocení mu kazí některé prohrané osobní souboje.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články