Zpět na » Serie B » Začátek sezóny Serie B se odkládá, složení ligy není definitivní

Začátek sezóny Serie B se odkládá, složení ligy není definitivní

Začátek sezóny Serie B se odkládá, složení ligy není definitivní © iconsport.photo - Fotbalisté Regginy slaví postup do druhé ligy

0

Líbilo se

21.07. - Italská druhá a třetí liga se ocitly na mrtvém bodě. Třináct klubů čeká na definitivní rozhodnutí o tom, kde budou v následující sezóně hrát. Odvolání, dovolání, zamítnutí, opětovné přijetí. Serie B a C jsou uprostřed chaotického období a jasné je jen jedno: zahájení ligové sezóny se posune na září, v srpnu totiž budou italské soudy postupně rozplétat jednotlivé kauzy.

Fotbalová mapa pro italskou druhou a třetí ligu je nekompletní. Patová situace, v níž se nachází hned třináct klubů Serie B a C, ohrožuje regulérní začátek ligové sezóny. Respektive je již nyní jasné, že bude muset být posunut až na září. V průběhu pátku a pondělí italské soudy projednají první čtyři žádosti o znovupřijetí do ligy a odpovědné orgány sestaví ligové soupisky.

Se začátkem srpna ale budou sportovní soudy posuzovat odvolání dalších klubů, které se protáhne až do 29. srpna, což je hraniční termín pro ustanovení účastníků Serie C a Serie C. Až poté bude možno zahájit ligové soutěže, které tak budou proti předpokladům zpožděny a budou muset neodehraná kola během sezóny dohnat.

Z druhé ligy jsou v tuto chvíli vyřazeni Lecco a Reggina. První jmenovaný vyhrál play-off třetí ligy a měl tak právo postupu do Serie B, nicméně v řádném termínu nedodal dokumentaci k určení stadionu, na kterém bude hrát. Klub se hájím šibeničním termínem, který na vše měl a fotbalová federace jeho stížnosti vyhověla, nikoli ovšem dozorčí rada, která Lecco do Serie B nepustila.

Do druhé ligy nebyla připuštěna ani Reggina pro neuhrazení veškerých poplatků v řádném termínu a doufá, že jí fotbalová asociace vyhoví a do Serie B znovu přijme. Na konečný verdikt čeká netrpělivě Brescia a Perugia, které jsou v pořadníku prvním a druhým týmem, jež by mohly nahradit Lecco a Regginu.

Na čekací listinu se zapsala také Spal, která skončila v loňské sezóně druhé ligy na předposledním místě. To ji odsoudilo k sestupu do třetí ligy, nicméně naděje na Serii B stále žije. Do té se Spal vrátí, pokud by Lecco i Regginu soudy nepustily do ligy a zároveň nevyhověly žádosti Perugie. V nejistotě se na další ligový ročník připravují také Benevento a Foggia, které jsou další v pořadí, pokud by soudy výše uvedeným týmům zamítly vstup do druhé ligy.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Noviny
Nejnovější články