Zpět na » Serie B » V Bari se blýská na lepší časy

Serie B - V Bari se blýská na lepší časy

V Bari se blýská na lepší časy © corriere.it - Bari Curva Nord

4

Líbilo se

13.03. - Po 106 letech již oficiálně neexistuje klub AS Bari. Současný vlastník se po dlouhé 36 leté vládě rozhodl nechat klub zbankrotovat a prodat jej do nových rukou. Fanoušci klubu, který vychoval v poslední době hráče jako Cassano, Zambrotta, Ranocchia nebo Bonucci, se tak těší na lepší časy. Trenérskou kariéru zde navíc načal momentálně velmi populární Antonio Conte.

Konec úpadku klubu a bojkotu fanoušků. To vše je na obzoru pro jihoitalské Bari. Kdysi slavný účastník Serie A se momentálně potýká s vážnými finančními problémy a nezájmem ze strany fanoušků. Ti tak protestují proti současnému dlouholetému majiteli klubu. Na jaře ale dojde ke změně. A na to lidé slyší.

Poslední domácí utkání klubu z hlavního města jihoitalské Apulie se neslo ve slavnostním duchu. Po několika měsících se opětovně naplnila severní tribuna místního stadionu a utkání mělo konečně trochu důstojnější kulisu. Jistě, deset tisíc fanoušků na stadionu s kapacitou šedesáti tisíc stále nepůsobí velmi dobře, ale všechno má svůj čas.

AS Bari se po svém sestupu před pár lety dostalo do velkých finančních problémů a prakticky každou sezónu začíná ve druhé italské lize s bodovým odpočtem. O postup se pak bojuje těžko. V letošní sezóně navíc došla i trpělivost fanouškům, kteří se bojkotem zápasů rozhodli bojovat proti dlouholetému vlastníkovi klubu.

Na situaci pochopitelně doplácel celý klub a Bari letos nebojuje těžko o postup, ale těžko se zachraňuje. Před týdnem však vyšla najevo oficiální zpráva, že rodina Matarrese souhlasí s prodejem klubu. Na poslední domácí zápas s Lancianem se tak dostavilo deset tisíc fanoušků, kteří po celou dobu mohutně svůj klub povzbuzovali.

Bari vyhrálo 1:0, což je v souboji s týmem bojujícím o postup do nejvyšší italské soutěže jistě úspěch. Místní fanoušci věří, že další a větší úspěchy budou brzy následovat. Pohřeb klubu se tak stal jednou velkou oslavou.

Kam dál?

Tomáš Vlasák / FotbalPortal.cz/ corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články