Sen se stává skutečností – AS Bari 2009
© oltrecalcio.it - Bari
6
02.04. - Letos v květnu tomu bude přesně osm let, kdy bylo AS Bari naposledy členem elitní italské soutěže. Bari si prošlo velmi složitým obdobím po většinu času od sestupového roku 2001, ale v letošní sezóně se tým probudil a má velmi blízko návratu zpět. Pojďme společně po stopách znovuzrození tohoto tradičního klubu.
Simone Perotta, Gianluca Zambrotta nebo Marco Di Vaio se účastnili tažení první ligou v letech 97-01. Největší talent z těchto let však vyrostl přímo v Bari a jmenuje se Antonio Cassano, který za tento tým debutoval v roce 1999. Ani on však nedokázal zachránit svůj mateřský klub v Serii A, neboť přišla černá sezóna 2000/2001 a tým z hlavního města regionu Puglia skončil na posledním místě.
Bari tedy opustilo italské výsluní od té doby to s týmem šlo z kopce. Na utkání svého klubu chodilo stále méně fanoušků a bílo-červení strádali. Tato krize vyvrcholila v roce 2004, kdy Bari podlehlo v Play-out Benátkám a mělo sestoupit do Serie C. V tom samém roce však o soutěž níže putovaly z finančních důvodů týmy Neapole a Ancony a Biancorossi tak mohli ve druhé soutěži ještě zůstat. Kdoví, jak by to s týmem ve třetí nejvyšší soutěži dopadlo.
Poté následovaly tři takzvané stabilizační sezóny, kdy tým končil ve středu tabulky. Na postup mezi elitu nebylo ani pomyšlení. Říkalo se stále více nahlas, že pokud se Bari chce vrátit mezi nejlepší kluby na Apeninském poloostrově, bude se muset vrátit „Fantantonio“ Cassano. Přišel však jiný Antonio.
V polovině sezóny 2007/2008 se týmu po debaklu v derby s Lecce ujal bývalý hráč Juventusu a rodák právě z Lecce Antonio Conte. Tým pod jeho půlročním vedením skončil na jedenáctém místě, ale druhá polovina sezóny byla vnímána velmi pozitivně.
A aktuální sezóna tomu dává za pravdu. Tým vedený Brazilcem Barretem, který dal již 15 branek, je po 33 kolech na prvním místě a má čtyřbodový náskok na druhou Parmu. Již tuto sobotu může být tento náskok ještě větší. Druhý nejlepší střelec týmu Francesco Caputo a ostatní se jistě budou snažit Parmu na svém hřišti porazit a výrazně se tak přiblížit k úspěchu, který by jim snad celá Itálie (s výjimkou fanoušků Lecce) přála.
„Fanoušci“ rivala z jižního cípu Itálie ostatně dali během letošního léta svou nespokojenost s tím, že Conte, jako rodák z Lecce, vede nenáviděný tým. Trenér Bari hrál s přáteli plážový fotbal, když se přiřítila dvě auta, ze kterých vyskákalo několik útočníků ozbrojených tyčemi a Conteho napadli. Včasný zásah všech zúčastněných však Antonia uchránil od větší újmy na zdraví.
Contemu se souhrou okolností nabízí elegantní možnost pomsty. Lecce je v Serii A na sestup, který vypadá stále více pravděpodobněji a pokud by k němu došlo v roce, kdy Bari postoupí do nejvyšší soutěže, bylo by to pro fanoušky z Lecce jistě velmi hořké.
15. ledna 2008 oslavilo AS Bari sto let od svého vzniku. Nezbývá než popřát, aby stodruhé narozeniny klub oslavil již v Serii A.
Kam dál?
Tomáš Vlasák / FotbalPortal.cz
Postoupí Bari do Serie A?
Ano, tento klub tam jednoznačně patří (118)
Ne (4)
Uklávám Váš hlas.
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
- Panathinaikos – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale kurzy 2026: Průvodce
-
Bayern už se nemůže spoléhat na...
Bohužel, pryč jsou časy, kdy se Bayern Mnichov mohl spoléhat na AlphonsaDaviese jako na jednoho z nejlepších beků světa. I... -
Lží na prezidentské křeslo?...
Prezidentské volby v Realu Madrid se blíží. A Florentino Pérez je den po dni čím dál větším favoritem. Riquelmeho... -
Patrik Schick bude mít nového...
Bayer Leverkusen sice ještě stále oficiálně trénuje Kasper Hjulmand, ale není tajemstvím, že nový trenér se hledá. Několik... -
Česko v New Jersey vyzve Guatemalu,...
Finální nominace je uzavřena, cesta do Ameriky absolvována a mistrovství světa je za dveřmi. Českou reprezentaci čeká v noci... -
Real Madrid zpečetil dva zkušené...
Prezident Realu Madrid Florentino Pérez usiluje o znovuzvolení, přičemž čelí svému novému rivalovi Enrique Riquelmemu, který... -
Kandidát na prezidenta Realu Madrid...
Kandidát na prezidenta Realu Madrid Enrique Riquelme slíbil, že podepíše Erlinga Haalanda, pokud ve volbách porazí... -
Real Madrid: Mourinho se zajímá o...
Po druhé sezoně v řadě bez trofeje se španělský klub opět rozhodl pro změnu na lavičce a rozloučil se s Álvarem Arbeloou....
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal



