Zpět na » Serie A » Jarolím: Řec už celkem zvládám

Serie A - Jarolím: Řec už celkem zvládám

0

Líbilo se

03.10. - V loňské sezoně byl kapitánem a ikonou předního českého klubu, když hrál pod svým otcem Karlem Jarolímem, v létě však přestoupil po vypršení smlouvy do Sieny, ve které se - jak se zatím zdá - prosadil. "Nechci hodnotit jakou mám pozici, ale zatím hraji pravidelně, takže zatím můžu být spokojen," řekl FotbalPortalu.

V loňské sezoně jste nastupoval ve Slavii coby kapitán týmu, v létě jste po vypršení smlouvy přestoupil do Sieny Jak se vám v Itálii zatím líbí?
V Itálii se mi líbí co se týče života, nedávno jsem si našel bydlení kde jsem si nainstaloval i českou televizi. Co se týče herní stránky tak zatím moc spokojen nejsem, i když jsem odehrál většinu zápasů, protože jsme ze šesti odehraných zápasu ještě ani jeden nevyhráli a máme jen 3 body.

Co řeč, ovládáte ji?

Řeč už celkem zvládám, ale ještě chodím s ostatními zahraničními spoluhráči na lekce italštiny do místní university pro cizince.

Jak byste na základě odehraných zápasů za Sienu porovnal úroveň Gambrinus ligy a Serie A?
Já jsem vždycky tvrdil,že naše liga má slušnou úroveń a zatím se mi to potvrzuje, možná že italská liga je o něco rychlejší a jsou tady silná mužstva jako je AC Milán, Inter, Juventus, Lazio, ale jinak si myslím, že tak prvních pět šest mužstev z naší ligy by se tady neztratilo.

Po šesti kolech má Siena na svém kontu pouhé tři body. Jakto?

Máme bohužel jen tři body, myslím, že se zatím trochu trápíme v koncovce, ale věřím, že se to už tuhle neděli proti Empoli zlepší a vyhrajeme.

Vy jste si během začátku sezony asi již stačil vypracovat v týmu celkem slušnou pozici, co?

Příprava probíhala tak že jsme byli jeden měsíc na jednom místě asi dvě stě kilometrů od Sieny v Norcii, kde jsme sehráli asi šest zápasů. Vždy, když hráč přestoupí do nového mužstva, tak záleží jak se uvede na začátku. Nechci hodnotit jakou mám pozici, ale zatím hraji pravidelně, takže zatím můžu být spokojen.

Před zápasem v Cagliari se vrátil do sestavy Codrea, mluvilo se před zápasem o tom, že vás vytlačí ze základu. To se však nestalo a Codrea byl dokonce střídán ve dvaapadesáté minutě Corviem.
Zápas se nám celkově moc nepovedl. Asi od osmé minuty jsme prohrávali gólem z penalty, tak to trenér zkoušel posílit útočníkama.

Jaký herní styl vám vyhovuje více? 4-3-3, který jste hráli v minulém kole doma proti Atalantě a ve kterém jste na pravém kraji zálohy, nebo 4-5-1, kterým jste hráli nyní v Cagliari a kde hraje te uprostřed zálohy?
My jsme proti Cagliari nastoupili ve stejném rozestavění jako v předešlých zápasech 4-3-3 a já hrál jednoho z útočníků.

Zajímavostí je, že na soupisce Sieny jsou včetně Italů hráči devíti národností. Jak funguje komunikace na hřišti?

Je pravda, že národností je tady opravdu dost, ale komunikace probíhá jenom v italštině.

Sledujete stále českou ligu? Co říkáte na výkony Slavie, ať již v domácí soutěži či v Lize mistrů?
Českou ligu sleduju, ať už přes internet nebo přímo v televizi, z výkonů Slavie mám radost a doufám, že to klukům vydrží co nejdéle.

V Česku se od začátku sezony probírá důkladně téma rasismu, údajně při zápase Mostu v Ostravě bučela část baníkovských fanoušků na hráče severočeského týmu, Baníkovci to ovšem popírají a videozáznam leží na svazu, kde jej projednává disciplinární komise a čeká se na její výrok. Mezitím však mostecký klub jeho majitel prodal - s oficiálním odůvodněním v tom smyslu, že nehodlá mít cokoliv společného s rasismem, ovšem objevují se spekulace to nemusí být tak zcela pravda, ale může se jednat i o něco jiného -, předkupní právo využilo město Most. Jelikož Most vlastnila italská plynárenská firma SIAD, byla o tom byť i jen krátká zmínka i v Itálii?
Něco jsem o tom četl v českém tisku, ale tady jsem si ničeho nevšiml.

V Itálii se rasismus nenosí, jak to ale podle vás udělat tak, aby tomu bylo i v Česku?

On se rasismus vyskytuje všude v Evropě, ale abych řekl pravdu, tak mě žádný recept jak to řešit nenapadá.

O uplynulém víkendu byly doslova střelecké žně, v Česku vyhrála Slavia 7:1, v Německu Werder Brémy 8:1, v Anglii Portsmouth 7:4. Je to třeba i signál pro diváky, že se dá na fotbal chodit nejen kvůli předvedené hře, kvůli jménům hračů v sestavě, alei kvůli brankám?

Já si myslím, že diváci na stadióny chodí hlavně proto, aby viděli hlavně góly.

Překvapil vás nějaký výsledek uplynulé kola?

Musím se přiznat, že tolik gólů bych v žádném z těchto zápasů nečekal, ale pro diváky je to jenom dobře.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články