Zpět na » Serie A » Církev koupila Anconu

Serie A - Církev koupila Anconu

0

Líbilo se

04.10. - Italská biskupská konference (CEI) koupila fotbalový klub Ancona. Bývalý účastník Serie A tak bude mít jako první v historii za majitele církev.

Ancona v Serii A působila naposledy před čtyřmi lety. V současné době je na prvním místě v Serii C1 (třetí liga). Sporovní centrum katolické církve povede Italská biskupská konference (CEI). Ancona okamžitě přijala Etický kodex na ochranu fair play. V případě neetického chování, brutálních faulů nebo intolerance budou hráči i funkcionáři klubu trestání veřejněprospěšnými prácemi.

"Je to způsob, jak očistit fotbal, jak vnést trochu morálky do oblasti, která prochází takovou těžkou krizí hodnot. Věříme v pravý smysl sportu," prohlásil Edoardo Menichelli, arcibiskup z Ancony.

"Chceme se snažit o to, aby se fotbal znovu stal výchovným prostředkem a aby nebyl založený na ekonomických hodnotách. Ukážeme, že fotbal není pro mladé jen nějakou iluzí. Je to důležitý experiment. Do své funkce jsem byl ustanovený kardinálem Camillem Ruinim a generálním sekretářem CEI, Giuseppem Betorim. K tomuto kroku nás inspirovali dvě věci. První je výročí sportovců v roce 2000, kdy papež vyzdvihl hodnoty sportu. Tou druhou je "Clerius Cup" (Pohár Vatikánu), se kterým máme dobré zkušenosti. Prezident Ancony si nechal 20 procent akcií a podporuje nás. Začínáme v Anconě, cílem je reprezentace Vatikánu," prohlásil duchovní asistent Claudio Paganini.

Projekt se těší veliké podpoře sekretáře Svaté Stolice Tarcisia Bertone, velkého fotbalové fanouška Juventusu Turín. Právě on první přišel s nápadem, vytvořit fotbalový tým Vatikánu s podobnými ambicemi, jako mají Milán nebo Juventus. Dokonce začal objíždět juniorské turnaje, aby pro Vatikán zajistil mladé hráče.

Zástupci fotbalové Ancony už byli na audienci u papeže ve Vatikánu, přičemž mu předali nový dres mužstva. Při té příležitosti v papežském orátoriu sv. Petra v Římě oficiálně představili první profesionální klub "catolically correct" (katolicky správný).

Zdeněk Leitkep / SITA

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články