Zpět na » Serie A » Fiorentina vyhrála v Římě

Fiorentina vyhrála v Římě

Fiorentina vyhrála v Římě © goal.com - Pazzini

0

Líbilo se

03.11. - V předehrávce 11. kola Serie A překvapivou výhru slaví Fiorentina. Na hřišti Lazia Řím jí tři body vystřelil Giampaolo Pazzini.

Lazio - Fiorentina 0:1 (19 Pazzini)

Fiorentina nastoupila v Římě bez několika opor. Pouze na lavičce zůstali Dainelli, Semioli, Vieri nebo Adrian Mutu. Laziu chyběl Goran Panděv, kterého v sestavě nahradil Makinwa. Fiorentina navíc už po čtvrthodině hry přišla i o Alessandra Gamberiniho, který musel odstoupit kvůli zranění a nahradil ho Dario Dainelli. Právě ve chvíli, kdy Fiorentina hrála v deseti, padla branka. A dala jí právě oslabená Fiorentina. Neshody mezi Cribarim a Ballottou využil Giampaolo Pazzini a došel s míčem až do prázdné branky. Lazio bylo blízko vyrovnání poté, co Ledesma našel přímým kopem volného Mutarelliho, ale Sebastien Frey vytasil další ze svých skvělých zásahů. Další šanci Lazia měl poté Rocchi, ale jeho střelu z první srazil Per Kroldrup. Ballotta poté ještě napravil svou chybu zásahem proti šanci Pazziniho, kterého vyslal do šance tentokrát Pasqual.

Po přestávce šel do hry na straně Lazia Mourad Meghni, Fiorentina přišla po chvíli o dalšího zraněného hráče, jímž byl Kuzmanovič. Aktivní byl na straně Lazia především Makinwa, ale jeho nájezdy obrana Fiorentiny spolehlivě odvracela. Střídající Igli Tare poté zkusil na rozhodčím vymodlit penaltu, ale neuspěl. Poté opět zahrozili hosté. Donadel skvěle vysunul Pazziniho, ten unikl z offsidové pasti, ale jeho střelu zastavilo břevno. Frey předvedl další skvělý zákrok osm minut před koncem. Ledesmovu přihrávku prodloužil Rocchi na Mutarelliho, ale Frey byl na zemi rychle a šanci mu chytil. V nastaveném čase byl ještě vyloučen Mutarelli, na výsledku to už nic nezměnilo. Fiorentina si tak odváží tři body.

Lazio: Ballotta, Scaloni, Stendardo, Cribari, Zauri, Firmani (Mudingayi 68), Ledesma, Mutarelli 94 ČK, Manfredini (Meghni 46), Rocchi, Makinwa (Tare 71)
Fiorentina: Frey, Potenza, Kroldrup, Gamberini (Dainelli 20), Pasqual, Kuzmanovic (Pazienza 53), Liverani, Donadel, Montolivo, Pazzini, Osvaldo (Mutu 68)
Rozhodčí: Dondarini

/ gazzetta.it

Nejnovější články