Zpět na » Serie A » Iaquinta možná nestihne Gruzii

Iaquinta možná nestihne Gruzii

0

Líbilo se

09.10. - Ăštočník Juventusu Vincenzo Iaquinta možná nebude připraven na kvalifikační zápas proti Gruzii. Důvodem je zranění kolene, které si přivodil v nedělním zápase ve Florencii.

Kanonýr Juventusu nedohrál nedělní zápas proti Fiorentině, ve kterém vstřelil branku. Reprezentační trenér Donadoni ho poté do nominace zařadil místo Alessandra Del Piera.

"Koleno je oteklé a potřebuje pár dní klidu, alespoň částečného. Doufáme, že bude Iaquinta v pořádku včas. Potřebuje zůstat dva nebo tři dny naprosto v klidu. Poté zkusíme koleno naplno zatížit a uvidíme," prohlásil lékař reprezentace Andrea Ferretti.

Na tréninku chyběl i Massimo Ambrosini. Jeho zranění ale není vážné: "I když Ambrosini netrénoval, není třeba si o něho dělat nějaké starosti. Je v pořádku."

Trenér Roberto Donadoni měl dnes jiné starosti. Znovu před novináři musel vysvětlovat, proč nepovolal Alessandra Del Piera.

"To, že není v našem týmu, neznamená konec jeho reprezentační kariéry. Donadoni rozhodl a my ho podporujeme. On nese následky, Italská fotbalová federace stojí za ním," prohlásil Giancarlo Abete, prezident federace.

"Moje rozhodnutí není nikdy osobní. Je obtížné nechat koholiv doma, nejen Del Piera. Ve 33 letech si obtížněji odpočine než mladší hráči, ale je stále ve skvělé kondici. Mluvil jsem s Del Pierem a Inzaghim a řekl jsem jim, že je to aktuální rozhodnutí, které se může změnit. Hráči si o sobě musí myslet, že jsou důležití. Ale ne moc, to potom škodí. Myslí si, že jsou top a přitom nejsou," prohlásil trenér Donadoni.

Donadoni si proti sobě poštval část fanoušků Juventusu i AC Milán. Pokud neuspěje, může mít veliké problémy.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Nejnovější články