Zpět na » Serie A » TV práva sjednotily Itálii

Serie A - TV práva sjednotily Itálii

0

Líbilo se

10.10. - Souboj o peníze z televizních práv je snad v Itálii u konce. Všechny kluby Serie A i B se nakonec sjednotily na možnosti prodat práva na obě soutěže za zhruba 750 milionů euro.

Před necelým měsícem přitom ještě hrozily některé kluby Serie B bojkotem soutěže, dokud nebudou dotaženy jejich vlastní dohody s televizními společnostmi. Nyní je ale vše minulostí.

"Rodina je opět pohromadě. Lega Calcio se znovu sjednotila a pracujeme všichni dohromady. Naším hlavním cílem je získat co nejvíce za to, co prodáváme. Museli jsme vyřešit spoustu problémů se stadiony, ale v tuhle chvíli plánujeme sjednotit i jednání o práva na evropské poháry," prohlásil prezident Lega Calcio Antonio Matarrese.

"Musíme bránit Serii B a pomoci jí ochránit. Serie A samozřejmě táhne víc. Ale i v Serii B je sedm nebo osm týmů, které chtějí vyhrát. Televizní peníze rozhodně neukazují na kvalitu," prohlásil po dohodě prezident Turína Urbano Cairo.

"Dohodli jsme se dnes na všech důležitých bodech. Musíme najít možnost, jak získat co nejvíce peněz. Serie B je v krizi a musíme ji pomoci ven," říká vlastník Parmy Tommaso Ghirardi.

Letos vlastní vysílací práva na Serii A společnost SKY TV ITALIA. Na veřejnoprávní stanici RAI tak letos Serie A není k vidění.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články