Zpět na » Serie A » Přesuny brankářů v Itálii?

Přesuny brankářů v Itálii?

0

Líbilo se

12.10. - V Itálii se dnes hodně mluvilo o brankářích. Skloňovala se hlavně tři jména: Gianluca Curci, Juan Pablo Carrizo a Emiliano Viviano.

Gianluca Curci je už v současnosti brankář reprezentačního áčka. V AS Řím ale chytá jenom sporadicky a klub připustil, že ho možná v lednu pošle na hostování do týmu, kde by pravidelně chytal.

"V lednu znovu zhodnotíme Curciho pozici a rozhodneme se, co pro něho bude nejlepší. Možná pro něho bude lepší sbírat někde zkušenosti, uvidíme. Spousta klubů by Cianlucu uvítala. Proti Manchesteru odchytal parádní zápas a teď by měl chytat proti Jižní Africe i za reprezentaci," prohlásil Claudio Sclosa, agent mladého brankáře.

Další mladá naděje italského fotbalu se jmenuje Emiliano Viviano a chytá Serii B za Brescii. V posledních dnes se objevili spekulace spojující ho s přestupem do Milána, kde měl nahradit Didu. Prezident Brescie Luigi Corioni to ale popřel.

"Museli by nás linčovat za prodej Viviana v lednu. Když se vrátí Martinez a Stankevičius, tak možná prodáme obránce, ale rozhodně ne našeho brankáře. Naší prioritou je návrat do Serie A, nemůžeme si dovolit prodat klíčového hráče. Důležité je sbírat body a budovat klub. Nikoliv prodávat reprezentační brankáře," prohlásil Corioni.

Posledním, jehož jméno se dnes skloňovalo ve třech pádech, byl Juan Pablo Carrizo. Argentinský brankář měl původně už nyní chytat za Lazio Řím, ale jeho přestup ztroskotal a nová jednička Muslera se jaksi nechytila. Prezident Lazia Lolito ale prohlásil, že Carrizo přijde v lednu.

"Jsme si jistí, že Carrizovi dokumenty budou připraveny. V lednu bude vše už dávno vyřízeno. Papíry jsou připraveny už nyní, jenomže v Argentině se zpozdily. Nyní už jsou údajně na cestě zpět do Itálie," prohlásil Claudio Lolito.

V lednovém přestupním termínu se opět schyluje k přestupní horečce. Minimálně jeden z brankářů by měl prakticky jistě změnit působiště.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Nejnovější články