Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Serie A » Bologna slaví historický úspěch. Ve finále italského poháru porazila gólem Ndoyeho AC Milán

Bologna slaví historický úspěch. Ve finále italského poháru porazila gólem Ndoyeho AC Milán

Bologna slaví historický úspěch. Ve finále italského poháru porazila gólem Ndoyeho AC Milán © iconsport.photo - Dan Ndoye

0

Líbilo se

14.05. - Jeden tým po historické sezóně, kdy se dostal do Ligy mistrů, ten druhý v sezóně plné chaosu, pro oba největší zápas sezóny. Finále Coppa Italia mezi AC Milán a Bolognou je za námi. A slaví Bologna. Hrdinou se stal švýcarský reprezentant Dan Ndoye, jehož gól rozhodl o titulu v Coppa Italia po 51 letech.

AC Milán - Bologna 0:1

Branky: 53. Ndoye

AC Milán: Maignan - Jimenez (62. Félix), Tomori (62. Walker), Gabbia, Pavlovič, Hernández - Fofana (88. Chukwueze), Reijnders . Pulisic (88. Abraham), Jovič (62. Giménez), Leao

Bologna: Skorupski - Holm (76. Calabria), Beukema, Lucumi, Miranda - Ferguson, Fabbian (69. Casale), Freuler - Orsolini (69. Pobega), Casto (80. Dallinga), Ndoye (80. Odgaard)

Velmi brzy se připomněl Rafael Leao, který dostal ve vzájemném zápase o víkendu volno. Jeho přihrávka před bránu našla Jimeneze, který ale střílel z těžké pozice, a vůbec mu to nevyšlo. Dvakrát zahrozila i Bologna. Šance Orsoliniho a Castra ale Maignan zastavil, a i tak se jednalo o ofsajd. Tempo měl ale zápas na svém začátku skvělé.

Naprostou šílenost ale následně předvedl v brance Bologni Skorupski. Po centru z pravé strany musel vychytat vlastního beka Beukemu, dorážku Luky Joviče z bezprostřední blízkosti, a ačkoliv mu balón v pádu z rukou vypadl, poradil si i napotřetí proti Pulisicovi. O zákroku večera bylo tedy předem rozhodnuto.

Velmi dobře nakonec musel zasahovat ke konci poločasu i Mike Maignan, na kterého hlavičkoval Emil Holm. Švédovo zakončení ale šlo jen doprostřed branky a Maignan byl rychle na zemi. Poločas tedy skončil bez gólů a nerozhodné skóre bylo asi spravedlivé.

Rafael Leao byl rozjetý i po změně stran, kdy s ním měla obrana Bologni obrovský problém. Rossoneri ale potřebovali i někoho k Leaovi, kdo by mu pomohl. Ten tady nebyl. Luka Jovič si nedokázal udělat prostor, Christian Pulisic prakticky neviditelný.

A tak se nakonec radovala Bologna. Skvěle dostal ve vápně za obranu balón Orsolini, kterého o něj sice obral Hernández, ale dostal se k němu i Ndoye, který si ho ještě navedl více do středu a nekompromisně propálil i Mikea Maignana. Bologna dala gól ve finále Coppa Italia vůbec poprvé po 51 letech.

Rossoneri se sice nadechli k závěrečnému tlaku, ale finální fáze byla zlá. Přišli individuálně skvělí hráči jako Félix nebo Chukwueze, kteří dokázali potáhnout balón, ale nedokázali vystřelit nebo připravit šanci pro spoluhráče. Nic. A Bologna tak mohla slavit.

Skvělý, srdnatý výkon a Bologna slaví jeden z historických úspěchů. Dan Ndoye se touto brankou definitivně zapsal mezi legendy. Naopak pro AC Milán je to další hořká pilulka, kterou tento slavný klub musí zkousnout v této sezóně. Zrak se tak musí upírat na zbylé zápasy v Serii A a umístění.

Muž zápasu: Dan Ndoye

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články