Zpět na » Serie A » Italské kluby se dohodly na TV právech

Serie A - Italské kluby se dohodly na TV právech

Italské kluby se dohodly na TV právech © lega-calcio.it - Oficiální míč Serie A od společnosti Nike

0

Líbilo se

31.10. - Kluby Serie A odsouhlasily dohodu o prodeji televizních práv na celou soutěž. K dohodě dospěly až po devítihodinovém jednání.

Debata se vedla především o schéma rozdělení peněz mezi většími a menšími kluby, aby se menší kluby nedostaly do nevýhodně pozice.

Dohoda byla nakonec schválena 15 hlasy z 19. Proti byly Atalanta, Siena, Palermo a Cagliari. Zástupci Fiorentiny se hlasování neúčastnily.

Serie A tak od roku 2010 přejde na stejný systém prodeje práv, jaký používá například i Premier League. Všechna práva na zápasy budou prodána v jednom balíku. Až do současnosti si všechny domlouvaly své vlastní dohody s TV společnostmi.

V důsledku toho dostávaly malé kluby několikanásobně méně peněz, než kluby velké, čímž se v Itálii vytvářely velké rozdíly mezi kluby. Nyní se budou peníze rozdělovat následujícím systémem: 40 procent celkových penež se rozdělí rovnoměrně klubům, 30 procent se rozdělí podle historické strany klubu a dalších 30 procent podle počtu fanoušků.

"Prezident ukázal skvělý smysl pro jednání, která nebyla lehká. Naše požadavky se sjednotily a ukázaly sílu italské kopané. Ale je to pouze krůček, v žádném případě závěr," prohlásil prezident Lega Calcio Antonio Matarrese.

Historická strana má tvořit tři části: umístění v předchozí sezoně, druhou kategorii tvoří umístění v posledních pěti sezonách, a třetí "sportovní tradice".

Itálie tak pokračuje ve sjednocování. Od letošní sezony hrají všechny týmy Serie A se společným míčem. Nyní odeslala na společnost NIKE požadavek na verzi míče, která bude lépe vidět v zímních měsících.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články