Zpět na » Serie A » Kdo jsou rekordmané italské reprezentace?

Kdo jsou rekordmané italské reprezentace?

0

Líbilo se

14.10. - FotbalPortal.cz Vám přináší pohled do statistik národního týmu Itálie. Kdo má nejvíce startů? A kdo patří k vyhlášeným kanonýrům v reprezentačním dresu?

Rekordmanem v počtu startů v azzurrovém dresu je kapitán AC Milán Paolo Maldini. Před ukončením reprezentační kariéry po Mistrovství světa v Japonsku a Jižní Koreji stačil odehrát 126 reprezentačních utkání. O 14 startů za ním zaostává brankářská legenda a bývalý reprezentační trenér Itálie Dino Zoff. Na třetím místě už je aktivní hráč, stoper Realu Madrid Fabio Cannavaro. Cannavaro stačil více než polovinu svých 111 startů nasbírat ještě jako hráč Parmy. První pětici uzavírají Giacinto Facchetti a Alessandro Del Piero, kteří už jsou pod stovkou startů.

Ze stále aktivních hráčů mají více než 50 startů Gianluigi Buffon (79), Alessandro Nesta (78), Gianluca Zambrotta (67), Francesco Totti (58), Filippo Inzaghi (57), Gennaro Gattuso (55) a Christian Panucci (50).

V čele tabulky střelců italské reprezentace je legendární Gigi Riva. Jeho 35 branek ve 42 zápasech budí respekt. Milánská legenda Guiseppe Meazza drží druhé místo se 33 brankami v 53 zápasech, Silvio Piola se trefil 30 krát v pouhých 34 startech.

Mezi aktivními hráči vedou Filippo Inzaghi a Alessandro Del Piero, kteří mají na kontě 25 branek. Del Piero na ně ale potřeboval 85 startů, Pippo Inzaghi pouhých 57. V závěsu za nimi je Christian Vieri, který má o dvě branky méně. Více než 10 reprezentačních branek má pak z aktivních hráčů už pouze Luca Toni, který dokázal soupeřovu síť rozvlnit 12 krát.

Mezi trenéry vládne legendární Vittorio Pozzo. Mezi lety 1929 a 1948, kdy vedl Azzurri, vyhrál 63 z 95 zápasů a dosáhl tak dvoutřetinové úspěšnosti. Tomuto číslu se nejvíce blíží Edmondo Fabbri a Marcello Lippi. Naopak nejhůře ja na tom v tomto ohledu Dino Zoff, který vyhrál pouze 11 z 23 zápasů. Přesto ale dovedl tým do finále EURA 2000.

Zdeněk Leitkep / channel4.com

Nejnovější články