Zpět na » Serie A » Thiago Motta skončil v FC Boloňa, příchod do Juventusu je na spadnutí

Thiago Motta skončil v FC Boloňa, příchod do Juventusu je na spadnutí

Thiago Motta skončil v FC Boloňa, příchod do Juventusu je na spadnutí © IconSport - Thiago Motta

0

Líbilo se

23.05. - Ve čtvrtek dopoledne fotbalový klub z Emilie-Romagna, který se po fanstastické sezóně v italské první lize probojoval do Lgiy mistrů, oznámil, že v nadcházejícím ročníku tým do zápasů nepovede trenér Thiago Motta. Bývalý fotbalový záložník a v současnosti prvoligový trenér oznámil vedení FC Boloňa, že smlouvu v klubu neprodlouží. Potvrdily se tak spekulace z posledních týdnů a zvýšila se šance Staré dámy na to, že po Allegrim dorazí do Turína Thiago Motta.

Po krátkém jednání v sídle klubu oznámila FC Boloňa ve čtvrtek ráno, že se s trenérem Thiagem Mottou nedohodla na prodloužení smlouvy. Prvoligový tým, který bude v příštím roce účastníkem milionářské Ligy mistrů měl o další pokračování spolupráce pochopitelně eminentní zájem, ale Thiago Motta, který v italské lize před Boloňí trénoval Janov a Spezii, potvrdil, že smlouvu i přes naléhání majitele s klubem neprodlouží.

„Za ty dva roky jsem měl možnost poznat připraveného a vítězného trenéra, který dal týmu skvělou herní tvář,“ děkoval prezident FC Boloňa, Joey Saputo, prostřednictvím oficiálního prohlášení Mottovi za odvedenou práci. „Cíl kvalifikovat se do Ligy mistrů ho i všechny hráče zapíše do historie klubu. Přál bych si, aby v Boloňi zůstal, ale mohu mu a jeho spolupracovníkům jen poděkovat za tyto nádherné sezóně a popřát mu jen to nejlepší.“

Pro Thiaga Mottu se otevírá zcela nová kapitola života a pokud nedojde k většímu překvapení, bude od začátku letní přípravy sedět na lavičce Juventusu. Oficiální komuniké ze strany turínského klubu, který je do posledních dvou ligových kol po odchodu Allegriho veden trenérem juniorky, Monterem, můžeme očekávat v nejbližších hodinách, možná dnech, nejpozději ovšem s koncem ligového ročníku o víkendu.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články