Zpět na » Serie A » Nejlepší hráči Serie A? Vítězný Inter zastínili Juventus a Boloňa

Nejlepší hráči Serie A? Vítězný Inter zastínili Juventus a Boloňa

Nejlepší hráči Serie A? Vítězný Inter zastínili Juventus a Boloňa © serieatalk.com - Serie A

0

Líbilo se

21.05. - Sezóna italské Serie A je téměř u konce a verdikty jsou známé. Poslední kolo se ve většině případů už jen bude dohrávat, stále ale není určen třetí sestupující. A v klimatu překvapivých výsledků na straně jedné a velkých zklamání na straně druhé, italská fotbalová soutěž zveřejnila kompletní kandidátku fotbalistů ucházejících se o titul nejlepšího hráče sezóny v jednotlivých kategoriích.

Italská fotbalová liga jako každý rok zveřejnila kandidáty na ocenění pro nejlepšího hráče sezóny- Vyhlašovat se budou ti nejlepší mezi brankáři, obránci, záložníky, útočníky a na své si přijdou také hráči do 23 let.

Mezi trojici nejlepších brankářů se překvapivě nedostal Yann Sommer, čerstvý vítěz italské Serie A s Interem Milán. Místo něj budou o primát soupeři italské jedničky šampionátu, Di Gregorio z Monzy a Carnesecchi z Atalanty. Trojici doplňuje Szczesny z Juventusu, jehož zákroky přinesly Staré dámě mnoho bodů do tabulky.

Juventus a Boloňa, kteří se v posledním ligovém kole postarali o krásnou přestřelku 3:3, mají své zástupce v kategorii benjamínků do 23 let, přestože v případě bianconeri je zásluha poloviční. O titul nejlepšího mladíka italské Serie A se bude ucházet Soulé, který na hostování ve Frosinone nastřílel 11 branek. Konkurovat mu bude Zirkzee, opora fenomenální FC Boloňa a třetím adeptem na zisk ocenění je obránce Bellanova, který si díky angažmá v Turíně došel i pro nominaci na Euro 2024.

Bude FC Boloňa sbírat ceny?

O nejlepšího obránce před porotou zabojuje další zástupce turínského fotbalu, Bremer z Juventusu. Brazilský stoper byl velkou oporou klubu a společně s Bastonim z Interu patří mezi skutečné představitele moderních obránců. Ve statistikách vyčníval také Calafiori z FC Boloňa, jenž se významně podílel na senzační jízdě klubu napříč ligovou soutěží a zaslouženým postupem do Ligy mistrů.

Experty v záložní řadě v letošní soutěži svými výkony nejvíce zaujali Koopmeiners z Atalanty Bergamo a milánská dvojice: Calhanoglu z interu a Pulisic z AC Milán. Rossoneri najdou svého zástupce i mezi útočnými esy italské ligy. Na ocenění pro nejlepšího útočníka totiž bude kandidovat Rafael Leao, v konkurenci Vlahoviče z Juventusu a Dybaly z AS Řím to ale nebude mít porota složená z expertů jednoduché.

A jak samotná nominace na nejlepšího hráče sezóny probíhá? „Trojice jsou vybírány s ohledem na analýzy Stats Perform, ten zohledňuje nejen statistické údaje a technické události, ale také údaje o postavení, pohyb bez míče, optimální pohyb a herní rozhodnutí. Pro závěrečný výpočet byly brány v úvahu všechna kola Serie A s výjimkou toho posledního. Mezi třemi nejlepšími hráči pro každou kategorii budou ocenění ti, kteří podle statistik zaznamenali nejvyšší index efektivity.“

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články