Zpět na » Serie A » Od historického debaklu k bláznivé remíze: premiéra Montera v Juve

Od historického debaklu k bláznivé remíze: premiéra Montera v Juve

Od historického debaklu k bláznivé remíze: premiéra Montera v Juve © iconsport.photo - Paolo Montero a Thiago Motta po ligovém zápase Boloňa - Juventus

0

Líbilo se

21.05. - Předposlední ligové kolo mezi Boloňí a Juventusem nabídlo fanouškům na italské fotbalové pojetí nevídanou přestřelku. Po čtvrthodině Juve prohrávala o dvě branky, v poločase byla na ručník, ale stačilo osm minut a Paolo Montero na lavičce mohl jásat nad povedenými změnami v sestavě a konečnou remízou 3:3. Svou jepičí kariéru na pozici trenéra A týmu okořenil Montero rekordem a symbolickým objetím s Thiagem Mottou, které zavánělo předáním žezla.

Od historického debaklu k neuvěřitelnému závěru Juventusu. Jásající Paolo Montero a zaražené tribuny Dall´Ara v posledních deseti minutách utkání. Zápas o třetí místo tabulky nabídl vše, verdikt o tom, kdo ale v italské lize skončí na bronzové příčce, se odkládá.

FC Boloňa bude jistě spokojenější, v posledním domácím zápase fanoušci děkovali týmu za neuvěřitelnou sezónu a transparent „grazie“ byl věnován předně trenéru Mottovi, který tým z Emilie-Romagna dostal do Ligy mistrů, ale v příštím roce u evropského tažení bude chybět.

Thiago Motta podle všeho v létě přijme nabídku na trénování právě Juventusu, který se v pondělí večer prezentoval v prvním poločase jedním z nejhorších výkonů sezóny. Jen těžko se hledala slova pro tak nevídaný zkrat bianconeri, kteří od skvěle hrajícího domácího týmu inkasovali tři branky.

Allegri problémem Juventusu? Nezdá se

Těžko něco vyčítat Allegrimu, který byl odvolán bezprostředně po zisku italského poháru. Juve i v Boloňi předvedla to, co ukazovala pravidelně v posledním roce: tým bez energie, pasivní a naprosto chaotický. Symbolický obrazem zmaru byl Locatelli, který v průběhu hry sbíhá k trenérovi a vysvětluje si s ním, co vlastně má hrát. Fanoušci si po první čtvrthodině kontrolovali, jestli na hřišti není rezervní tým, a před Monterem stál prakticky nemožný úkol: odvrátit debaklu po poločasovém 3:0.

FC Boloňa ovládala celé hřiště a Juventus se vzpamatovával z technického ko. První poločas byl na hony daleko od týmu bianconeri, který před pěti dny přejel Atalantu a vybojoval italský pohár. Paolo Montero ale v poločase sáhl k odvážným změnám a stáhl nevýrazné Cambiasa s Mirettim. Impuls? Možná.

Ke sprintu za remízou ale Juventus nakopla chyba domácího týmu a snadná Chiesova branka. Ta rozpoutala na hřišti osmiminutové peklo, během kterého se prosadil ještě Milik a Yildiz. Poprvé v historii Juventus neprohrálo zápas poté, co prohrávalo o tři branky. Pokud by fanouškům někdo před sezónou řekl, že budou za remízu s Boloňí rádi, asi by si poklepali na čelo. Taková je ale nová realita italské Serie A.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články