Zpět na » Serie A » Fialky si vyhlédly náhradu za Italiana

Fialky si vyhlédly náhradu za Italiana

Fialky si vyhlédly náhradu za Italiana © IconSport - Vincenzo Italiano

0

Líbilo se

29.04. - Vincenzo Italiano letos v létě téměř s jistotou skončí na lavičce na Fiorentiny, a tak se vedení Fialek poohlíží po novém šéfovi své lavičky. A už si podle posledních zpráv určila prioritu na tento post, do toskánského klubu by se mohl vrátit Alberto Aquilani.

Alberto Aquilani do Fiorentiny přišel v roce 2012 z anglického Liverpoolu, kde patřil během následujících tří let k důležitým hráčům. Rodák z Říma se ve Florencii vrhnul po ukončení aktivní hráčské kariéry na trenérskou dráhu a ujal se výběru do 18 let. Během ročníku 2019-2020 dokonce působil v roli asistenta trenéra u zdejšího A týmu.

Poté působil tři sezony na lavičce Primavera týmu Fiorentiny, odkud se vydal trénovat v roce 2023 na první trenérské angažmá mimo toskánský celek. A v Serii B na lavičce Pisy ukazuje, že je připraven udělat další krok vpřed. S Pisou aktuálně drží 9. příčku a stále je ve hře o závěrečné play-off, jehož vítěz postoupí do nejvyšší italské soutěže.

Kam zamíří Italiano

Vincenzo Italiano prožil s Fiorentinou slušné tři sezony. V té minulé se jeho svěřenci dostali až do finále Konferenční ligy, kde však nestačili na West Ham. Dobře našlápnuto mají Fialky v této soutěži i letos, aktuálně se připravují na semifinále proti Clubu Bruggy.

Otázkou tedy zůstává, kde bude italský lodivod pokračovat. V zákulisí se Italianovo jméno spojuje v souvislosti s Neapolí, která bude v létě rovněž hledat trenéra. Tu momentálně vede zároveň se slovenskou reprezentací Francesco Calzona, angažmá na jihu Itálie mu však vůbec nevychází podle představ.

Uvidíme, zda se do hry o Italianovy služby nevloží ještě někdo jiný. Jeho odchod ale dost možná potěší Antonína Baráka, který byl pod Italianem navzdory své solidní produktivitě přehlížen.

Přečtěte si také: Lopetegui souhlasí s nabídkou AC Milán, podepíše tříletou smlouvu na pozici hlavního trenéra

Jiří Zubík / fotbalportal.cz

Nejnovější články