Zpět na » Serie A » Dybalu okouzlila saudská liga, zaplatí někdo klauzuli 13 milionů eur?

Dybalu okouzlila saudská liga, zaplatí někdo klauzuli 13 milionů eur?

Dybalu okouzlila saudská liga, zaplatí někdo klauzuli 13 milionů eur? © iconsport.photo - Dybala z Říma odcházet nechce

1

Líbilo se

22.02. - Římské publikum bude ve čtvrtek hnát giallorossi za vítězstvím v odvetném utkání playoff Evropské ligy proti Feyenoordu. Jednou z klíčových postav bude také argentinský útočník Paulo Dybyla, který po odpočinku v posledním ligovém utkání bude připraven zasáhnout do hry od první minuty. Rozptylovat by ho neměl ani zájem saudskoarabských klubů, jež po jeho pochvalných výrocích začínají spřádat plány na Dybalův přestup.

Pokud zrovna netrpí fyzickými neduhy, je Paulo Dybala rozdílovým hráčem. Dokazoval to již v Palermu, později v Juventusu a nyní i v Římě. Stále se opakující zraněné jsou ta, která argentinského útočníka brzdí v ještě lepší kariéře, ať už v italské Serii A nebo jinde ve světě.

Určitě je arabská liga jednou z nejdůležitějších, spolu s MLS a evropskými ligami. Růsta ligy v posledních dvou letech je neuvěřitelný, a to jak z hlediska hráčů a klubů, tak i z hlediska kvality hry. Několik zápasů jsem sledoval v televizi a byl jsem ohromen úrovní hry i zápalem fanoušků, kteří zaplňují stadiony. Mladá generace opravdu fotbal miluje. V saudské lize hraje také mnoho mých argentinských spoluhráčů, kteří si ji pochvalují. Hrát Superpohár v Saudské Arábii pro mě byla jednoznačně nová zkušenost. Nikdy předtím jsem v Saudské Arábii nebyla a byla to velmi pozitivní zkušenost. Zapůsobila na mě vášeň tamních fanoušků pro fotbal a jejich oddanost tomuto sportu,“ nemohl si první zkušenost se saudským fotbalem vynachválit Paulo Dybala.

Výše uvedená slova chvály na adresu saudskoarabské fotbalové ligy, která zavánějí souhlasem s možným budoucím přesunem, zapůsobila na fanoušky AS Řím jako červený hadr. Již v zimě se tifosi AS obávali toho, že se objeví některý z klubů, který zaplatí nízkou výstupní klauzuli za Dybalu a Argentince z Říma odvede.

Námluvy byly odloženy, ale pouze do příštího přestupového okna. Od otevření letního trhu 1. července 2024 budou mít kluby po celém světě možnost objevit se u dveří AS Řím s nabídkou 13 milionů eur, kterou giallorossi budou muset akceptovat. V případě zájmu ze strany italských klubů je klauzule vyšší, činí 20 milionů eur. Jedinou cestou, jak si pojistit, že Paulo Dybala v AS Řím zůstane i v příští sezóně by bylo výrazné zvýšení platu, a to ze současných 3,8 milionu eur až na 6 milionů eur. Nová smlouva by totiž anulovala zmíněnou výstupní klauzuli.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články