Zpět na » Serie A » Atalanta na konci sezóny uplatní opci na De Ketelaereho za 22 milionů eur

Atalanta na konci sezóny uplatní opci na De Ketelaereho za 22 milionů eur

Atalanta na konci sezóny uplatní opci na De Ketelaereho za 22 milionů eur © iconsport.photo - Belgický záložník Charles De Ketelaere

0

Líbilo se

06.02. - Belgický ofenzivní záložník na hostování v Atalantě rozkvetl, stal se jedním z nejvytíženějších hráčů sestavy a k dobrým výsledkům týmu v lize přispěl pěti brankami a šesti asistencemi, což je mnohonásobně více, než čeho dosáhl v minulé sezóně v dresu AC Milán. Bergamský klub proto na konci sezóny nebude váhat a po skončení hostování uplatní opci ve výši 22 milionů eur za mladého Belgičana.

Charles De Ketelaere je předurčen k tomu, aby fanoušky rossoneri dělil na dva tábory. Bylo tak tomu v minulé sezóně, kdy předváděl nevyrovnané výkony a milánští tifosi byli rozpolceni. Je mladý, přichází z méně kvalitní soutěže, je třeba dát mu čas. Nebo vlastně ne, dokázal, že mentální sílu a osobnost na La Scalu italského fotbalu prostě nemá. Je příliš snadné být fenoménem v FC Bruggy, dokaž nám, že jsi hoden dresu AC Milán.

Červenočerný dres mladému belgickému záložníkovi pravda příliš nesedl, jenže teď De Ketelaere nechává fanoušky s otevřenou pusou pouhých 50 km od svého dřívějšího působiště, v Bergamu. V týmu, který se podobně jako AC Milán žene za příčkami zajišťujícími účast v Lize mistrů. A tak se v AC Milán začínají objevovat úvahy, zda odchod belgického mladíka přeci jen nebyl unáhlený.

Na konci sezóny se cesty ACM a Charlese De Ketelaereho protnou ještě jednou, možná naposledy. To ve chvíli, kdy bude roční hostování u konce a záložník se vrátí do svého kmenového klubu. Velmi pravděpodobně se tam ale ani neohřeje, záleží na Atalantě a její vůli uplatnit opci ve výši 22 milionů eur. O tom, jak se Dea rozhodne ovšem nikdo nepochybuje a tak jsou nářky fanoušků rossoneri čím dál hlasitější.

Poslední galapředstavení belgického mladíka zažili fanoušci v ligovém utkání proti Laziu. Charles do sítě biancocelesti poslal dvě přesné trefy, čímž se dosavadní gólový účet zastavil na čísle devět. Pět branek v Serii A, dvě v Evropské lize a dvě v italském poháru. Od začátku prosince si v oficiálních zápasech připsal sedm branek a pět přihrávek, což z něj dělá hráče v nejlepší formě napříč celou italskou ligou.

Je tu ještě jeden zajímavý fakt, branka proti Laziu byla Charlesovou první úspěšnou penaltou kariéry. A to znamená jediné. De Ketelaere si věří, trenér Gasperini v něj vkládá maximální důvěru. A ti, kdo jej mají možnost sledovat v tréninku, potvrzují stoupající sebedůvěru. Belgický mladík se nebojí zkoušet nové věci, nebojí se chybovat. A když se něco nepodaří, hodí to okamžitě za hlavu. Charles De Ketelaere je zpět ve formě, v jaké jej AC Milán kupovalo před rokem a půl z Brugg.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články