Zpět na » Serie A » Frosinone si oddechlo, Matias Soule odmítl nabídku ze Saudi Pro League

Frosinone si oddechlo, Matias Soule odmítl nabídku ze Saudi Pro League

Frosinone si oddechlo, Matias Soule odmítl nabídku ze Saudi Pro League © iconsport.photo - Matias Soulé

0

Líbilo se

01.02. - Objev letošní sezóny, mladý argentinský útočník Juventusu, který na hostování ve Frosinone dokazuje, že při své první velké zkušenosti s italskou ligou může zdatně konkurovat těm nejlepším kanonýrům. S devíti brankami patří k naprosté špičce a přitahuje na sebe zraky klubů v Itálii i zahraničí. Vážný zájem projevil v lednu Al-Ittihad, který doufal v to, že mladého hráče přesvědčí milionářským kontraktem, ale naštěstí pro evropský fotbal se to nestalo.

Al-Ittihad chtěl v zimě přivést do saudskoarabské Pro League Matíase Soulého, objev letošní sezóny Serie A. Marcelo Gallardo, argentinský trenér klubu doufal, že by mladý útočník mohl být ideálním parťákem pro Karima Benzemu.

Nabídka, kterou Matías Soulé dostal, musela být velmi lákavá. Další podobně staří hráči, jako například Gabri Veiga, v minulosti podvolili. Nakonec ale odmítl. „Nabídka byla reálná. Ale Matías u nás zůstane do června, na sto procent. Bylo to jeho rozhodnutí. Juventus by za něj dostal hodně peněz a Matías by byl dobře placený, ale on dodržel své slovo. Byla by ho škoda a v budoucnu se mu jeho rozhodnutí vrátí,“ shodli se unisono sportovní ředitel Frosinone, Guido Angelozzi a trenér Eusebio Di Francesco.

Saudský mistr z Džiddy, Al-Ittihad, není jediným týmem, který Soulého sleduje. Poté, co se v loňské sezóně stal nejlepším mladým hráčem roku Nicolo Fagioli, má letos pro stejné ocenění nakročeno jeho spoluhráč z béčka Juventusu, Matías Soulé.

Je pro nás rozhodujícím hráčem,“ vysvětlil Angelozzi. „Je čtvrtý v tabulce střelců. Dvacetiletý klub už dal devět branek, stejně jako Romelu Lukaku z AS Řím. A když se podíváte na statistiky, patří mezi nejlepší v počtu driblingů v pěti nejlepších evropských ligách. Matías má ještě hodně co nabídnout,“ doplnil sportovní ředitel Frosinone, Angelozzi.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články