Zpět na » Serie A » Manchester pokukuje po Bremerovi, Juventus stanovil cenu za přestup

Manchester pokukuje po Bremerovi, Juventus stanovil cenu za přestup

Manchester pokukuje po Bremerovi, Juventus stanovil cenu za přestup © iconsport.photo - Obránce Juventusu, Gleison Bremer

0

Líbilo se

01.02. - To, že se brazilský obránce Gleison Bremer stal hlavním pilířem jedné z nejlepších obran italské ligy, je fakt. Vypovídají o tom jeho skvělé výkony a odehrané minuty. Podtrhuje to ale zejména zájem klubů o středního obránce, který se v této chvíli nejvíce ozývá z Manchesteru United. Na otázky anglického klubu odpověděl Juventus jednoznačně: nechoďte s nabídkou nižší než 70 milionů eur.

Žádný hráč Juventusu se nemůžu pochlubit takovou přítomností na hřišti jako Gleison Bremer. Střední obránce odehrál každý ligový zápas s výjimkou šesti posledních minut zápasu v Bergamu, kdy odešel kvůli křečím do šaten předčasně. Ale to není vše, protože kromě kvantity a kvality tu máme také přidanou hodnotu v podobě gólů. Se sedmnácti brankami v posledních pěti letech je druhým nejlepším střelcem mezi obránci v závěsu za Sergio Ramosem.

Je toho dost na to, abychom pochopili, že růst brazilského hráče je exponenciální. Obránce Juventusu má stále co zlepšovat, přestože se jeho ligová úroveň neuvěřitelně zvedla. Srovnání toho, jak na začátku loňské sezóny občas v obraně zmatkoval, a toho, jak ji diriguje nyní, je poučné. Vzestupné tendence brazilského hráče si všimli nejen v Itálii, ale i v Anglii. Pozorovatelé z Tottenhamu a Manchesteru United si v Turíně podávají dveře a nesmělé otázky United přerostly oficiální zájem.

Klub z Premier League označil Gleisona Bremera za ideálního hráče pro vyztužení obrany, která jak kolektivně, tak z hlediska individuálních výkonů zaostává za očekáváním. Obránce Juventusu v tomto smyslu nemá snad žádné negativum a tak se dá v nejbližší době očekávat jednání mezi Manchesterem a Starou Dámou, která ale výprodej nechystá. Pokud chce někdo z Turína odvést Bremera, musí se ukázat s nabídkou v minimální výši 70 milionů eur.

Pokud by se Bremerův přestup uskutečnil, je třeba připomenout, že sice bianconeri přijdou o Alexe Sandra, jemuž nebude prodloužena smlouva, zároveň se ale z hostování vrátí Huijsen a v lednu týn posílily příchody Djaloa a Pedra Felipeho.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články