Zpět na » Serie A » Yann Sommer se v Serii A zabydlel rychle a už láme rekordy

Yann Sommer se v Serii A zabydlel rychle a už láme rekordy

Yann Sommer se v Serii A zabydlel rychle a už láme rekordy © iconsport.photo - Švýcarský brankář Interu Milán, Yann Sommer

0

Líbilo se

22.10. - Švýcarský reprezentační brankář přišel v létě do Interu Milán a na bedra mu bylo naloženo těžké dědictví. Měl fanouškům dát zapomenout na nigerijskou jedničku Andre Onanu, který odešel do Manchesteru United. První přátelské zápasy dopadly rozpačitě, v lize ale zahrál Yann Sommer na zcela jinou notu a během devíti utkání v Serii A se již zapsal do historických tabulek.

Začátkem srpna se Inter nacházel v nepříjemné situaci. Nechal odejít do Manchesteru United svou brankářskou jedničku a zároveň se s Bayernem Mnichov přetahoval o švýcarského gólmana Yanna Sommera, který byl od ledna náhradou za zraněného Manuela Neuera.

Trenér Inzaghi tlačil na to, aby Sommer přišel do klubu co nejdříve a začlenil se okamžitě do kolektivu. Představit hráčům musel zcela jiný koncept chytání. André Onana a Yann Sommer, to byl rozdíl jako den a noc. Být mezi třemi tyčemi není jen o parádičkách a po prvních přátelských utkáních se mnozí fanoušci nervózně drbali na hlavě.

Po devíti ligových zápasech ale fotbalové publikum nemůže udělat nic jiného, než smeknout klobouk. Yann Sommer v brance Interu udržel šestkrát čisté konto v prvních devíti utkáních, což se mu povedlo teprve jako třetímu brankáři historie italské ligy. Stejný počin dokázal také Cristian Lupatelli a Alisson, oba gólmani AS Řím.

Rekord mnohé trochu překvapí, protože Sommerovy první dva měsíce v Interu nejsou nabity fantastickými zákroky. Údaje ovšem nelžou a pravda je takové, že Sommera pokořili pouze hráči AC Milán, Sassuola a Boloně.

Yann Sommer je solidní, pozorný a zkušený brankář, a těží z kolektivní hry týmu, který hraje velmi kompaktně i když není v držení míče. Jedinou skvrnou na kráse tak zatím byla nejistota při střele Bajramiho ze Sassuola. Jinak jsou ale všechna utkání jako přes kopírák. Yann Sommer je většinou v roli neplatícího diváka a své umění musí předvést možná jednou dvakrát za zápas. Pouhé dva měsíce a z rozpačité investice je velká paráda.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články