Zpět na » Serie A » V Římě buší na poplach: Giallorossi předvádí hru bez nápadu a posily stagnují

Serie A - V Římě buší na poplach: Giallorossi předvádí hru bez nápadu a posily stagnují

V Římě buší na poplach: Giallorossi předvádí hru bez nápadu a posily stagnují © iconsport.photo - Útočník AS Řím, Romelu Lukaku, v ligovém utkání s AC Milán

0

Líbilo se

04.09. - Jak již bylo řečeno v předchozím týdnu, AS Řím má papírově jednu z nejlepších útočných dvojic Dybala-Lukaku, ale hráči se v sestavě zatím nepotkali. Nejen kvůli tomu AS prožívá jeden z nejhorších vstupů do sezóny, po třech kolech má jediný bod, a krčí se na sestupových příčkách. Daleko větším problémem, než osmibodová ztráta na čelo tabulky, je ale naprostá absence hry, která rozhoupala židli pod trenérem José Mourinhem.

Bod v tabulce, žádná hra, nespokojení fanoušků a napětí mezi klubem a trenérem José Mourinhem. Portugalský manažer má za sebou pravděpodobně nejhorší týden od doby, kdy usedl na lavičku římského klubu. Většina informací kolujících na sociálních sítích, jsou fámy a spekulace, ale vztah mezi Special One a vlastníky AS Řím je na bodě mrazu. To je holá skutečnost.

Na straně jedné je José Mourinho, který klubu vyčítá malou aktivitu na trhu a málo financí investovaných do posil. Na straně druhé je Friedkinova nespokojenost s mnohdy agresivní komunikační strategií portugalského trenéra a ligovou tabulkou, která je k pláči.

A mezi dvěma kameny se nachází tým AS, který během reprezentační pauzy projde radikálními změnami: od návratu k dříve osvědčenému rozestavení, až po atletickou přípravu a hierarchické změny zejména na brankářském postu. Je potřeba okamžitých výsledků, jinak bude Mourinhova budoucnost na lavičce AS ohrožena.

Trenérovi končí smlouva a v tuto chvíli ani jedna ze stran neuvažuje o jejím prodloužení. Riziko předčasného odchodu Portugalce z lavičky nelze vyloučit a obavy z promarněné šance v sezóně se zhmotňují.

Pomoci Mourinhovi by po reprezentační pauze měl Dybala, Sanches, ale zejména Lukaku. I přes absence v sestavě byl výkon v posledním ligovém utkání proti AC Milán nepřijatelný. Hra trpí nečekaným poklesem koncentrace, což je důsledek neúčasti Matiče na utkáních. Klesla ale také výkonnost některých klíčových hráčů: Ruie Patricia, Smallinga, Cristanteho, Dybaly. Napětí v klubu musí během pauzy zmizet a AS najít ztracenou rovnováhu, jinak nebude letos hrát o poháry, ale o záchranu v lize.

Andrea Suttnerová / calciomercato.com

Nejnovější články