Zpět na » Serie A » AS Řím přivedlo na hostování z Chelsea Romelua Lukakua. Za kolik jej může získat natrvalo?

AS Řím přivedlo na hostování z Chelsea Romelua Lukakua. Za kolik jej může získat natrvalo?

AS Řím přivedlo na hostování z Chelsea Romelua Lukakua. Za kolik jej může získat natrvalo? © iconsport.photo - Romelu Lukaku

1

Líbilo se

31.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Belgický útočník Romelu Lukaku už má jasno, kde bude působit v letošní sezóně. Po svém návratu z hostování v Interu Milán další šanci v Chelsea nedostal a místo toho se vrací do Itálie, kde dnes oficiálně zpečetil jeho hostování AS Řím.

AS Řím se dohodl s Chelsea na hráčově hostování s tím, že pokryje Lukakuovy mzdy poté, co belgický útočník souhlasil se snížením svého vysokého platu pro zbývající tři roky ze smlouvy na Stamford Bridge.

Anglický velkoklub navíc v závislosti na podmínkách souvisejících s výkony Lukakua během angažmá v Římě může inkasovat bonusy v rozmezí od 7 do 8 milionů eur.

Součástí dohody je také klauzule o uvolnění, která by měla činit 38 milionů liber. V Římě se Lukaku sejde s bývalým manažerem Chelsea Josém Mourinhem, který v minulé sezóně dotáhl AS Řím do finále Evropské ligy.

AS Řím mělo o Lukakua velký zájem a funkcionáři klubu Ryan Friedkin a Tiago Pinto už minulý víkend odletěli do Londýna, kde se osobně sešli s vedením Chelsea a společně nakonec dosáhli dohody na hráčově hostování v italské metropoli pro letošní sezónu.

Lukaku se tak znovu vrací do Itálie, kde strávil poslední sezónu na hostování v Interu Milán poté, co v Chelsea upadl v nemilost po kontroverzním rozhovoru, ve kterém přiznal, že pod vedením bývalého hlavního trenéra klubu Thomase Tuchela nebyl šťastný.

Belgický střelec se netajil svou touhou vrátit se do Itálie, zvláště když při svém působení v Římě bude moci znovu spolupracovat s trenérem Mourinhem.

Snahy o podpis Lukakua projevoval na začátku léta také konkurenční Juventus a zájem o hráče jevil i Inter Milán, oba kluby ale nedokázaly najít s Chelsea společnou řeč.

Mezi vážné uchazeče o podpis 30letého hráče, kterého Chelsea přivedla v roce 2021 z Interu Milán za 97,5 milionu liber, se řadil i saúdsko-arabský Al Hilal, Lukaku ale přesun na Blízký východ odmítl.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články