Zpět na » Serie A » Inter Milán posiluje obranu: Z Chelsea přichází Cesar Azpilicueta

Inter Milán posiluje obranu: Z Chelsea přichází Cesar Azpilicueta

Inter Milán posiluje obranu: Z Chelsea přichází Cesar Azpilicueta © iconsport.photo - Cesar Azpilicueta, obránce Chelsea, v ligovém utkání proti Brentfordu

0

Líbilo se

23.06. - Inter Milán připravuje fanoušky na to, že jim přivede jednu z prvních letních posil. Zatímco na příchod Davide Frattesiho ze Sassuola si tifosi ještě budou muset počkat a Marcus Thuram je i v hledáčku jiných italských týmů, zvučné jméno Cesara Azpilicuety, španělského obránce Chelsea, by se mohlo brzy objevit v šatně Interu Milán. Azpilicueta přestupu dal zelenou a v příštím týdnu se uskuteční zdravotní prohlídky.

Na letním přestupovém trhu se v Serii A rozpoutalo milánské derby. Oba týmy si konkurují téměř ve všech jednáních. Zájem trenéra Pioliho o mladého záložníka Davide Frattesiho, o němž si Inzaghi myslel, že jej má v kapse, vyvolal protiofenzívu Interu Milán, který začal jednat s Marcusem Thuramem, jež byl do té doby pouze v hledáčku AC Milán. Tito dva ale nejsou jedinými hráči, o které se rossoneri a nerazzurri přetahují.

Cesar Azpilicueta, který chtěl Chelsea opustit již loni v létě a zamířit do Barcelony, byl trenérem Tuchelem přesvědčen, aby zůstal, ale sezóna se od samého začátku nevyvíjela podle představ a nic na tom neměnil ani fakt, že je Azpilicueta, v případě že hraje, kapitánem londýnského klubu.

V příští sezóně by v nabité sestavě Chelsea pravděpodobně nacházel stále méně prostoru, požádal proto o svolení k přestupu rok před vypršením smlouvy. Londýnský klub i s ohledem na hráčův věk a odvedenou práci v minulosti nebude Azpilicuetovi dělat problémy. Španělský obránce v Interu Milán zaujme místo uvolněné odchodem Milana Škriniara, navíc bude patřit mezi hráče, které je možné využít i na pravém kraji zálohy.

V Interu Milán podepíše dvouletou smlouvu, kluby se ale ještě musí dohodnout na odstupném, které při tržní hodnotě hráče 5 milionů eur a pouhým rokem smlouvy před sebou bude minimální.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, thetransferroom.com

Nejnovější články