Zpět na » Serie A » Co bude s Dybalou? Zájemci mohou Argentince vykoupit ze smlouvy za 12 milionů eur

Serie A - Co bude s Dybalou? Zájemci mohou Argentince vykoupit ze smlouvy za 12 milionů eur

Co bude s Dybalou? Zájemci mohou Argentince vykoupit ze smlouvy za 12 milionů eur © iconsport.photo - Útočník AS Řím, Paulo Dybala, po finále Evropské ligy

0

Líbilo se

03.06. - V předchozích dnech se mohli fotbaloví fanoušci dívat na slzy Paula Dybaly, které argentinský útočník ronil po prohraném finále, co ale s hráčem bude po skončení italské ligy, která finišuje právě o probíhajícím víkendu? Argentinský útočník má ve své smlouvě výstupní klauzuli, která je pro zájemce velmi přijatelná: 12 milionů eur.

Jestli nějaký obrázek vystihoval nejvíce zklamání a smutek z prohraného finále Evropské ligy, pak to byly slzy Paula Dybaly na konci zápasu. Muž, který se snažil dotáhnout do vítězného konce sen římského publika, nezvládl spolu se svými spoluhráči poslední krok. Jeho gól nestačil k tomu, aby AS Řím získal pohár, který jim unikl již v roce 1991.

Giallorossi tak zároveň unikla poslední možnost na to, aby se kvalifikovali do příštího ročníku Ligy mistrů, což je pro hráče Dybalova kalibru důležitý faktor. V Římě ale našel Argentinec vynikající prostředí, které sám označil za ideální a ze kterého by jen nerad odcházel. Pokud by však přišla nabídka od špičkového klubu, který by byl ochoten argentinského útočníka postavit do středu svého projektu a zaručit mu prestižní evropskou scénu, ocitl by se Dybala před velmi těžkým rozhodnutím.

V Římě je hráč s jednadvacítkou na zádech ve svém živlu, je hýčkán fanoušky, kteří mu při každém utkání projevují svou náklonost a není náhodou, že je srovnáván s legendou římského fotbalu, Francescem Tottim. Budoucnost devětadvacetiletého útočníka bude velmi záležet také na tom, zda na lavičce AS Řím vydrží José Mourinho, o jehož odchodu se spekuluje čím dál více.

V napětí tak všechny zatím udržuje zejména výstupní klauzule, která z hráče činí velmi dostupnou posilu. Pokud by o Dybalu měl zájem některý z italských klubů, bude muset AS Řím zaplatit 20 milionů eur, v případě odchodu do zahraničí je pak výstupní klauzule ve výši 12 milionů eur. Řím má možnost výstupní klauzuli ve smlouvě anulovat, musel by ale výrazně navýšit Dybalův plat, z 3,8 milionů eur ročně na 6 milionů eur.

Konečné rozhodnutí by v každém případě bylo na samotném hráči a fanouškům tak nezbývá než čekat, zda přijde do Trigorie přiletí vhodná nabídka. O žádných oficiálních se zatím nemluví, nicméně spekuluje o přestupu do Barcelony, Manchesteru United či Atléticu Madrid.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články