Zpět na » Serie A » Mohl by De Ketelaereho v AC Milán nahradit Milinkovič-Savič? Rossoneri zájem o hráče Lazia potvrzují

Serie A - Mohl by De Ketelaereho v AC Milán nahradit Milinkovič-Savič? Rossoneri zájem o hráče Lazia potvrzují

Mohl by De Ketelaereho v AC Milán nahradit Milinkovič-Savič? Rossoneri zájem o hráče Lazia potvrzují © iconsport.photo - Záložník AC Milán, Charles De Ketelaere, v zápase proti Sampdorii

0

Líbilo se

24.05. - Mladý belgický ofenzivní záložník přicházel do AC Milán před sezónou s velkými očekáváními, měl ideálně zapadnout do značně omlazeného týmu rossoneri, který právě na mladých hráčích vystavěl vítěznou sestavu, která si došla pro titul. V letošní sezóně ale skvěle namazaný stroj začal zadrhávat a Charles De Ketelaere je jedním z největších propadáků ligy.

Když v létě oblékl Charles De Ketelaere poprvé dres AC Milán, představován byl jako velká naděje belgického fotbalu. Dnes už jej fanoušci srovnávají jen s chlapcem z obalu na čokolády Kinder s jedním rozdílem, ten má důvod k úsměvu. Charles De Ketelaere se naopak usmívat přestal a nasadil poker face. Trenér Pioli se snažil belgického mladíka takticky zařadit, vyzkoušel ho na všech možných postech, nasazoval ho do základní sestavy i v průběhu hry.

S návratem k rozestavení 4-2-3-1 by se De Ketelaere mohl opět dostat do pohody, ale kdo ví, zda ještě nějakou šanci dostane. Belgický mladík byl největší investicí loňského letního přestupového trhu a hodit 35 milionů eur přes palubu se nikomu nechce. AC Milán je zatím přesvědčen, že se vyplatí na De Ketelaereho počkat, podobně jako Tonali a Leao i on doplácí na nesnadnou první sezónu.

AC Milán je ale oproti předchozím sezónám klubem, který v sezóně 2021/22 vyhrál italskou ligu a letos se zastavil až před branami finále Ligy mistrů. A takový klub si nemůže dovolit čekat, zda se z ošklivého káčátka vyklube za několik dalších měsíců skvělý fotbalista. Problémem belgického hráče je to, že se naprosto neúčastí ofenzivní hry a zároveň rezignuje i na tu obranou. V pohybu bez míče, při napadání a v pomoci spoluhráčům je neviditelný. Průměrné zápasové hodnocení? 5,4 bodu. To je horší podprůměr, dobrý možná do provinčního klubu, nikoli akceptovatelný v AC Milán.

Rossoneri hráče před útoky tisku a spekulacemi vždy bránili, až do nedělního utkání v Serii A, kdy se o něm na pozápasové konferenci rozpovídal trenér Pioli. „Dát ho pryč na hostování? Nevím, takto podrobně jsme to zatím neřešili a budeme to probírat na konci šampionátu.“ Možnost odchodu hráče by se tedy mohla dostat na stůl, v každém případě by ale mělo jít o zápůjčku do jiného italského klubu. V posledních týdnech se mluví o Monze.

Kdo by ale uvolněné místo v šatně měl zaplnit? Dlouhodobým snem italské špičky je Milinkovič-Savič, který nedává spát jak AC Milán, tak například Juventusu. Hráč Lazia byl vždy v hledáčku velkých klubů a do sestavy AC by mohl přinést pohodu, jistotu a gólový přínos. Před rokem se o srbského hráče AC Milán nezajímal a důvod byl jednoduchý: požadavky Lazia byly vysoké. Nyní ale Milinkovič-Savič vstupuje do posledního roku své smlouvy a pokud jej chce římský klub zpeněžit, musí jej v létě prodat.

Realistický odhad za přestup je 25-30 milionů eur a to, zda ke konkrétnímu jednání AC Milán a Lazio usednou, bude velmi záležet také na konečné ligové tabulce, ve které mají jistotu Ligy mistrů zatím pouze Neapol a Lazio, ostatní týmy se o dvě zbývající příčky ještě budou muset poprat. Ať už to se záložníkem Lazia dopadne jakkoli, AC Milán svůj střed pole radikálně změní, odchody Vranckxa, Diaze bude prvním krokem.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články