Zpět na » Serie A » Soudní proces Juve: bianconeri odchází od soudu s deseti bodovou penalizací

Serie A - Soudní proces Juve: bianconeri odchází od soudu s deseti bodovou penalizací

Soudní proces Juve: bianconeri odchází od soudu s deseti bodovou penalizací © iconsport.photo - fanoušci bianconeri

0

Líbilo se

22.05. - V pondělí dopoledne bylo zahájeno nové stání u Federálního odvolacího soudu, který bude rozhodovat o tom, jakou penalizaci si odnese Juventus. Bianconeri věří v radikální zmírnění trestu a maximální odpočet šesti bodů, žalobce ale trvá na tom, že trest musí vyřadit klub z příštího ročníku Ligy mistrů, což by při pohledu na současnou tabulku znamenal odpočet minimálně devíti bodů.

S polámanými kostmi od soudu odešla již čtveřice manažerů nejvyššího vedení: Agnelli, Arrivabene, Paratici a Cheribuni, jejich tresty zákazu činnosti na šestnáct až třicet měsíců byly potvrzeny. Nyní přichází na řadu opět Stará dáma, která částečně uspěla u třetího stupně sportovní justice, který neshledal zdůvodnění penalizace klubu za dostatečné a odpočet patnácti bodů v tabulce anuloval.

V pondělí bude proto federální prokurátor, Giuseppe Chiné, muset žalobu podložit lepšími důkazy nebo další obviněné, Nedvěda, Garimbertiho, Grazioli-Veniera, Hughese, Marilungu a Roncagliu zprostit viny. Řešit se bude také nová penalizace Juventusu, která by se z původních a později anulovaných patnácti bodů, měla snížit. Juventus věří ve snížení odpočtu na pět až šest bodů, žaloba požaduje - 11 bodů.

Při pohledu na tabulku, ve které je Juventus na druhém místě Serie A a páté AC Milán ztrácí pět bodů, je potřeba myslet také na dohrávku šestatřicátého kola, které může bianconeri dostat až na rozdíl devíti bodů. Zcela klíčové by, v případě potvrzení jedenácti bodové penalizace pak bylo derby Juventus - AC Milán, které bude v Turíně odehráno v neděli večer. V případě výhry domácích by se totiž bianconeri zpět dotáhli na rossoneri a definitivní podobu tabulce by tedy dalo až poslední ligové kolo. Jakoby federální soud říkal "nechť rozhodne hřiště o tom, kdo bude v příští sezóně hrát Ligu mistrů".

aktualizováno: Federální soud v pondělí večer ještě před zahájením dohrávky 36. kola italské ligy rozhodl o desetibodové penalizaci Juventusu. Bianconeri tak v neúplné tabulce klesají na osmou příčku Serie A. Soud nadále rozhodl o úplném zproštění viny Pavla Nedvěda a dalších sedmi manažerů Juventusu.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články