Zpět na » Serie A » Ibrahimovičova sezóna patrně skončila, co bude s jeho kariérou?

Ibrahimovičova sezóna patrně skončila, co bude s jeho kariérou?

Ibrahimovičova sezóna patrně skončila, co bude s jeho kariérou? © iconsport.photo - Ibrahimovič během rozcvičky v utkání s Lecce

0

Líbilo se

24.04. - Nové problémy s lýtkem, páté od návratu do AC Milán, přináší velké oazníky nad další budoucností Zlatana Ibrahimoviče. Nejsou zdaleka jen maličkostí a lékařský tým společně s hráčem budou muset posoudit budoucnost švédského útočníka. Od svého návratu do dresu rossoneri vynechal pro zranění téměř polovinu utkání a je potřeba stanovit, zda není na čase nechat tělo odpočinout a ukončit kariéru.

Čtrnáct. V minulých sezónách to mohlo být číslo značící počet vstřelených branek Zlatana Ibrahimoviče. V té letošní je to počet zranění, která švédský útočník nasbíral v průběhu roku. Tím čtrnáctým je to, které mu v průběhu ligového utkání s Lecce vymazalo úsměv z tváře. Během rozcvičky pocítil bolest, o které si myslel, že už ji neucítí: zranění lýtka.

Opět. Od Ibrahimovičova návratu do AC Milán uběhly více než tři roky a s poraněním lýtka se útočník potýká již popáté. Od prosté únavy až po vnitřní svalové krvácení. Ibrahimovičovo lýtko je prokleté a pokaždé se hojí pomalu. Bohužel je také velmi náchylné k recidivám a od jednačtyřicetiletého fotbalisty nelze očekávat zázraky, bez ohledu na to, jaký maniak je v přípravě a udržování se.

V Miláně proto, než budou k dispozici detailní informace o rozsahu zranění, nepanuje přílišný optimismus. Protože se jedná o lýtko, velmi konkrétně hrozí, že Ibrahimovičova sezóna je u konce. Útočník se sotva stihl vrátit zpět po předchozím zranění a opět mu hrozí dlouhá pauza. „Rád bych Zlatana nasadil, ale řekli mi, že není k dispozici,“ je jen smutným trenérovým evergreenem.

Zápas proti Lecce byl dvaasedmdesátým utkáním, které musel Ibrahimovič od svého návratu do AC Milán vynechat. Je to přibližně 43% všech utkání, což je poměrně alarmující číslo. A nyní je Zlatan opět na rozcestí, což je problém, jelikož mimo Girouda je ve středu útoku rossoneri doslova prázdno a Ibraův přínos, byť omezený, mohl být v rozhodujícím momentě sezóny velmi cenný.

V osobní rovině nastal čas, aby se švédský útočník posadil a zamyslel se, začal se vyrovnávat s možností, že jeho fotbalová kariéra dospěla do konce. Stojí to ještě za to? Aniž by od svého těla dostal dostatečnou podporu? Ti, kdo ho znají ví, že v jeho povaze není vzdávat se a loučit se tímto způsobem. Jako ležák na marodce. Ale i takový bojovník jako Zlatan Ibrahimovič bude muset říci dost, možná bez toho, aniž by své poslední slovo mohl říci na hřišti.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články